Šéfka TOP 09 nazvala ANO kvůli odsouzenému členovi jako ‘profikorupční hnutí’. Zapomněla přitom na vlastní škraloup s Dominikem Ferim

marketa pekarova adamova
Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: Facebook Markéty Pekarové Adamové
Autor: Radek Polívka31. 5. 2022

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na svém Twitteru neodolá žádné příležitosti k útoku na osobu bývalého premiéra Babiše či přímo na hnutí ANO. Tentokrát vypíchla korupční kauzu Stoka, kde se ústřední postavou stal bývalý člen hnutí ANO a svého času místostarosta městské části Brno-střed Jiří Švachula.

reklama

Markéta Pekarová Adamová na základě toho označila Babišovo hnutí pejorativně jako ‘profikorupční hnutí ANO’. “Bývalý místostarosta Brna-střed za hnutí ANO Jiří Švachula byl uznán vinným z trestného činu zjednání výhody při veřejné zakázce. Jinými slovy se spolu s dalšími chtěl obohatit na úkor daňových poplatníků o více než 260 milionů korun. Profikorupční hnutí ANO,” napsala doslovně na svém Twitteru.

Bývalý místostarosta Brno-střed Jiří Švachula dostal za ovlivňování zakázek od soudu trest 9,5 roku vězení. Hnutí ANO již dříve na kauzu reagovalo rozpuštěním brněnské buňky, které inicioval bývalý brněnský primátor Petr Vokřál, toho času místopředseda hnutí.

Lidé poukazují v této souvislosti na Feriho

Kauza Švachuly je velice závažná a není správné ji zlehčovat. Pokud však na základě jednoho člena šéfka TOP 09 označí ANO za profikorupční hnutí, jak poté označit TOP 09 kvůli sexuální kauze Dominika Feriho?

Právě tuto otázku pokládají mnozí uživatelé šéfce TOP 09 v komentářích. “Volte slova, měli se ve straně Feriho,” píše Pekarové Adamové například jeden z uživatelů. Na základě jednoho bývalého člena nelze soudit celé hnutí nebo stranu, ať už v jednom, či druhém případě.

Takové zkratky by se neměl dopouštět ani běžný člověk, natož vrcholový politik a už vůbec ne jeden z nejvyšších ústavních činitelů v zemi v podobě předsedkyně Poslanecké sněmovny. Ale Twitter snese asi všechno.

Policie letos v břenu obvinila bývalého poslance Dominika Feriho (bývalý člen TOP 09) ze znásilnění, kde mu v případě odsouzení hrozí až 10 let vězení, protože je stíhán také pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. Znásilněné dívce mělo být 17 let.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x