Šéfka TOP 09 pokračuje v útočné rétorice i po volbách. Zveřejnila seznam jmen, která mohou za současný stav

marketa pekarova adamova
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: TOP 09
Autor: Petr Karásek6. 11. 2021

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nepřestává s útočnou rétorikou vůči svým politickým oponentům ani po vyhraných volbách, po kterých bude její strana součástí vlády a ona sama usedne v čele Poslanecké sněmovny. Nyní zveřejnila seznam lidí, kteří mohou za současný stav České republiky.

Markéta Pekarová Adamová zveřejnila následující seznam. “A. Babiš, R. Brabec, J. Hamáček, J. Kulhánek, A. Schillerová, L. Metnar, A. Vojtěch, J. Maláčová, M. Benešová, R. Plaga, K. Havlíček 2 x, K. Dostálová, M. Toman a L. Zaorálek,” stojí v úvodu jejího příspěvku na Twitteru.

Ke jménům současné dosluhující vlády přidala následující komentář. “Tohle jsou jména osob, které teď mají odpovědnost za stav České republiky, ačkoli se tváří, že už se jich nic netýká,” dodala budoucí předsedkyně Poslanecké sněmovny.

To, co napsala Pekarová Adamová, je sice pravda – odpovědnost stále nese Babišova vláda, za svůj příspěvek si však kromě pozitivních reakcí vysloužila i značně kritické komentáře. Ukazuje se tak nadále její polarizační efekt.

Například uživatel Martin naráží na to, že šéfka TOP 09 sice kritizuje dosluhující ministry, ale sama se ministerské odpovědnosti v nové vládě vyhnula, když bude šéfovat Sněmovně, což se nedá s náročnou prací ministerské funkce vůbec srovnávat.

Voliči mají vyšší očekávání jak vášnivě proklamace na Twitteru.

Komentující Jindra by také raději viděl něco pozitivního, když už je po volbách. Toto prohlášení považuje za hloupé.

Václav zase naráží na to, že takovýto příspěvek moc příkopu v rozdělené společnosti opravdu nezakope.

Komentující Filip také očekával, že se útočná rétorika předsedkyně TOP 09 po vyhraných volbách změní.

Další uživatel si zase rýpnul do toho, že příště by takový seznam mohl mít více jmen, čímž narážel na ten fakt, že budoucí vláda bude mít o tři nové ministerské posty více.

I uživatel Zdeněk připomněl předsedkyni TOP 09, že už je po volbách.

Útočná slova šéfky TOP 09 na jména dosluhující vlády jsou zcela zbytečná. Jsou také v přímém rozporu s proklamacemi budoucího premiéra Petra Fialy, jehož kabinetu bude součástí i TOP 09, který po vyhraných volbách prohlásil, že chce spojovat společnost. Útočný příspěvek budoucí předsedkyně Poslanecké sněmovny má však opačný efekt, a to takový, že rozděluje společnost, což potvrzují i výše zmíněné kritické komentáře, které Pekarová Adamová pod příspěvkem obdržela.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x