Zeman, jak ho známe: Zkritizoval senátory, Stehlíkovou i kněze Halíka. Nosí v sobě nenávist, říká prezident

prezident milos zeman
Prezident Zeman na dřívějším snímku
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Petr Karásek6. 11. 2021

Prezident Miloš Zeman se v pátek poprvé veřejně vyjádřil od data jeho hospitalizace v ÚVN z 10. října. V rozhovoru pro Frekvenci 1 zkritizoval Džamilu Stehlíkovou, senátory i kněze Tomáše Halíka. Podle něj je v nich nekonečná nenávist.

reklama

V rozhovoru pro Frekvenci 1 prezident zkritizoval své odpůrce, kteří se v průběhu hospitalizace vyjadřovali mnohdy až bezohledně k jeho zdravotnímu stavu. “Jistá Džamila Stehlíková říká, že mám deset nemocí. Můj skutečný stav je založen na tom, že mi nechutná jíst a špatně trávím. Kroky, které se zde v nemocnici udělaly, vedly k tomu, že už jsem zcela normální,” řekl na adresu bývalé ministryně pro lidská práva.

Kritika dopadla také na hlavu senátorů, kteří připravovali aktivaci článku 66, což by Zemana po schválení obou komor Parlamentu zbavilo prezidentských pravomocí. “Pánové Fischerové a další jsou nyní hluboce zklamáni mým stavem. Kryl kdysi řekl, že Česko by se mělo jmenovat země závisti a lidská nenávist je téměř nekonečná, alespoň u některých osob,” komentoval Zeman horlivou snahu senátoru.

K rozhovoru prezidenta Zemana se následně vyjádřil předseda Senátu Miloš Vystrčil, který je dle svých slov rád, že k němu došlo. Ohledně případné aktivace článku 66 bude Senát dále postupovat až na základě průběhu dalších událostí.

Zemanově kritice neušel ani kněz Tomáš Halík, který se k politice často mediálně vyjadřuje a platí za velkého Zemanova odpůrce. “Katolický kněz Tomáš Halík veřejně řekl, že bych neměl žít, že by bylo lépe, kdybych nežil. Inu, typický katolický kněz,” reagoval prezident na slova Halíka. “Mám pocit, že Zeman už zesnul, ale jeho okolí mu to ještě neřeklo,” řekl konkrétně kněz Halík ve vysílání televize CNN Prima News.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x