Poslanci skládají svůj slib. Sledujte ustavující schůzi Sněmovny online

ustavujici schuze snemovny
Ustavující schůze Poslanecké Sněmovny
Foto: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
Autor: Petr Karásek8. 11. 2021

Dnes se schází poprvé Poslanecká sněmovna v novém složení, které vzešlo z říjnových voleb. Na dnešního 8. listopadu schůzi svolal prezident Zeman. Nově zvolení poslanci momentálně skládají slib do rukou předsedy Sněmovny Radka Vondráčka.

reklama

Předseda Sněmovny Radek Vondráček přivítal přesně ve 14:00 nově zvolené poslance z říjnových voleb na ustavující schůzi 9. volebního období Sněmovny a připojil k proslovu i svůj slib.

Poté vyzval nejstaršího místopředsedu Sněmovny z minulého období, kterým je pravděpodobně budoucí premiér Petr Fiala, aby jmenovitě vyzval poslance podle abecedy ke složení poslaneckého slibu.

Okamura vedle Okamury

Při ustavující schůzi Sněmovny nesedí poslanci ještě klasicky vedle svých spolustraníků, ale sedí podle abecedy, což letos vyvolalo jednu pikantní situaci.

Výrazně známější předseda SPD Tomio Okamura sedí vedle svého bratra Hayata Okamury, který je ve Sněmovně nováčkem za KDU-ČSL. Pikantní na tom je, že bratři spolu příliš nemluví a mají i naprosto odlišné politické názory.

Poslance čeká hned po složení slibů ustavení volební komise a zřízení mandátového a imunitního výboru. Bude se také volit nový předseda Sněmovny a jeho místopředsedové. Předseda Sněmovny zhruba po hodině přerušil schůzi do 10. listopadu v 10:00, aby strany měly čas poslat své nominace do vedení Sněmovny.

Na našich stránkách poté můžete v pravé horní části menu sledovat nejen zbývající průběh ustavující schůze online, ale i pravidelný živý přenos ze Sněmovny ze všech dalších schůzi po čas celého volebního období.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x