STAN opouští známá tvář. Senátor Zdeněk Hraba

zdenek hraba
Zdeněk Hraba se stal senátorem v barvách hnutí STAN
Foto: Facebook Zdeňka Hraby
Autor: Petr Karásek27. 9. 2022

Senátor Zdeněk Hraba, který byl do Senátu zvolen za Starosty a nezávislé, opouští hnutí STAN. Ve veřejných vystoupeních bylo delší dobu znát, že Hraba už delší dobu ideově nesouzní s hnutím Starostů a nezávislých. Vadí mu zejména příklon k Pirátskému programu, který hnutí přebralo při společné předvolební koalici při loňských volbách do Sněmovny.

reklama

O svém konci ve STAN informoval na Facebooku. “Ukončuji členství v hnutí STAN. Velmi jsem v posledních měsících zvažoval, zda má smysl nadále zůstávat členem hnutí, se kterým jsem od roku 2016 v různých formách spolupracoval. Na různých úrovních. Tehdy mi toto hnutí přišlo sympatické tím, že řeší skutečné problémy lidí. Na té nejnižší a nejdůležitější úrovni, na městech a v obcích,” napsal senátor Hraba na svém Facebooku.

Vadí mu především odklon hnutí STAN od pragmatické politiky k Pirátskému programu. “Postupně však do hnutí začali přicházet noví lidé, nové pohledy, nové zkušenosti s novými kolegy v hnutí. To bylo znásobeno mnohdy nepřijatelnými nápady prosazovanými koaličním partnerem hnutí, tedy piráty. A některé viditelné tváře pak začaly být pirátštější než sami piráti,” pokračuje Hraba.

Po dotazu v komentářích, kam povedou jeho další politické kroky, uvedl, že zatím nikam. Ve své odpovědi však naznačil, že se nekloní k extrémům.

Celé jeho vyjádření si můžete přečíst níže.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x