Stránka, co předpověděla tornádo na Moravě, vydala varování na čtvrtek: Přívalové deště, kroupy a silný vítr

bourky a kroupy
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Autor: Petr Karásek8. 7. 2021

Facebooková stránka Počasí online Morava, kterou spravují amatérští nadšenci do počasí, předpověděla jako jedna z mála ničivé tornádo, které zasáhlo nedávno jižní Moravu. Stránka, která se věnuje pravidelné předpovědi počasí pro oblast Moravy, vydala varování i na čtvrtek.

reklama

Podle stránky zatím bouře míří spíše do Čech, mohly by se však stočit ještě více na Moravu, než je doposud předpokládáno. Počasí online Morava poté vydává výstrahu před silnými bouřkami s přívalovými dešti, kroupami a silným větrem.

“Aktuálně sledujeme situaci modelových předpovědí. Modely dávají spíše více bouří do Čech než na Moravu, a to se nám moc nezdá. Myslíme si, že se to více posune k Moravě. Je zde možnost přívalových srážek, krup a silného větru! Proto budeme situaci sledovat a upřesňovat. Momentálně nám na Moravě převládá slunečno a teplota jde nad +30 °C. Odpoledne na jihu či jihovýchodě očekávejme teplotu až k +35 °C. Důležité bude sledovat situaci v Rakousku. Čekejte během odpoledne další upřesnění,” píše stránka.

Vznik extrémně silných supercelárních bouří na území Moravy, při kterých může docházet ke vzniku tornáda, však pro čtvrtek podle dosavadních příspěvků stránka nepředpokládá.

Aktualizace: Ve čtvrtek před 18. hodinou vydala stránka nový příspěvek, kde varuje oblast Vysočiny mezi Jihlavou a Třebíči. Pokud pobýváte v této oblasti, měli byste se mít na větším pozoru než obvykle, protože zde může podle uvedené stránky hrozit i silná supercela. Jižní Morava by naopak aktuálně měla být v klidu.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x