Topolánek srovnává Piráty s fašisty a komunisty. Je třeba před nimi varovat, říká bývalý premiér

mirek topolanek
Bývalý premiér Mirek Topolánek
Foto: Ladislav Jakl / Free Art License
Autor: Petr Karásek28. 8. 2021

Bývalý premiér Mirek Topolánek se ve svém pořadu na Info.cz nebývale ostře pustil do Pirátů, které zde srovnává s fašisty a komunisty. Pachatelé dobra, mezi které řadí Piráty, jsou podle něj stejně nebezpeční jako pachatelé zla.

Topolánek, který dovedl ODS k rekordním ziskům ve volbách, považuje Piráty za nedozrálé a dětinské. “Děsí mě ta jejich nekompetentnost, i když se mohou zaklínat kompetencemi. Jejich přístup mi přijde dětinský a je v něm vidět nezralost. Kdo má zkušenosti s řízením státu, ten z toho musí mít kopřivku,” řekl Topolánek v rámci své show na Info.cz.

Podle něj jsou pachatelé dobra stejně nebezpeční jako pachatelé zla. “Oni chtějí páchat dobro. Pachatelé dobra jsou stejně nebezpeční jako pachatelé zla a historie to mnohokrát ukázala. Počet hromadných hrobů po komunistech byl globálně srovnatelný s počtem hromadných hrobů po nacistech a fašistech. Pachatelé dobra a zla jsou dvě strany stejné falešné mince a je třeba před nimi varovat,” říká o Pirátech Topolánek.

Politický komentátor Erik Tabery však považuje slova Topolánka za překročení jisté hranice. “Je logické, že Topolánek chce podporovat pravicovou koalici Spolu, přesto by měly být ve veřejné debatě jisté hranice. A tu bývalý premiér překročil,” komentoval Tabery na serveru Respekt.

Topolánkovo srovnání je podle Taberyho úplně mimo. “Co je vlastně podle Topolánka ono nebezpečné dobro? Snaha dělat sociálně citlivější politiku? Zájem o osud menšin? To přece nemá s diktaturou a vražděním lidí nic společného,” dodává Tabery.

Petr Fiala, který je současným předsedou ODS, z Pirátů takové obavy jako Topolánek nemá. Spíš naopak. I když v nich vidí novou levici, považuje Fiala Piráty za přirozeného povolebního partnera, se kterým se ODS musí spojit, aby odstavila od moci hnutí ANO.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Novák
Novák
16 dní

Piráti+Stan jsou stejně nebezpeční pro tu to zem jako komouši v roce 1948 ! Ale tak též jsou nebezpečné všechny 3 strany zkur…. koalice Spolu které nám již ukázaly jak umí stát rozprodat rozkrást a udělat ze svích kmotru kámošu sta milionáře a dokonce miliardáře !!! To co včera předvela ta to Demo žumpa s evidentně nemocným Babišem ml. je jen další ukázka toho že těm to šmejdum jde jen o moc a koryta ZA KAŽDOU CENU !!! Pro slušné lidi s mozkem v hlavě by měly být obě koalice zcela NEvolitelné !!!

Jarda
Jarda
19 dní

Piráti jsou pachateli dobra? Námořní lupči? Jestlipak autor výroku zná aspoň rozdíl mezi loupeží a krádeží? Podle minulosti je to pro něho pod jeho rozlišovací schopnost. Pachatelé zla (komunisté) ho nutili se učit na voj. gymnáziu v Opavě. I přes zákaz vycházek, nedonutili. Jinak by se byl pak nestal premiérem a nemohl jim to nyní vrátit. Mj. zrušením maturity, Takové exkrementy nám vládli a vládnou. Zase se derou k moci.

jarin
jarin
20 dní

To jejich SPOLU a jiné koalice mi připadají jak kolektivizace za komunistů. Všichni společně a přímá odpovědnost nikde. Podívat se voličům do očí a jít se podívat, co si o JEJICH straně myslí a sklidit výsledky své práce. Schovávat se za druhého, jak národní fronta. Ostatně lidovci a jejich odnož založená lidovcem s tím mají letitou praxi.

Scandaal66
Scandaal66
20 dní

Topola z hloubi duše nesnáším..ale v tomto má pravdu…

Drahomir
Drahomir
21 dní

Oni jsou nekompetentní a ty jsi byl co. Politická absolutní nula neználek situace. Pro svojí kapsu, ale přínos. Jak psali ti předemnou, zalez kašpárku.

Jakubec
Jakubec
21 dní

Vaše vláda byla hrůza a tak komunisty nekritizujte. Co oni vybudovali Vy jste rozprodali a taky si sami namastili kapsičky. Mlčte.

Stanislav Holý
Stanislav Holý
21 dní

Jsem věrný volič ODS,TOP 09,ale co předvádí nyní pan Topolánek mě nutí přehodnotit moji volbu,a dát hlas Pirátům,podpásovky nemám rád.

Jiří Štolba
Jiří Štolba
21 dní

Národ, který si nepamatuje svoji minulost, je odkázán na to, ji znovu prožít. Kdo volí komouše a estébáka, je buď sám komouš, nebo estébák, nebo má jen vymeteno ..

Karel Mihaly
Karel Mihaly
22 dní

Topole zalez a mlč

Jaroslav
Jaroslav
21 dní
Reply to  Karel Mihaly

topole byl jsi smesny politik a valach a ty tvoje fekalni veci si nech pro valach kdyz ti ti zerou nebo mlc

JARDA
JARDA
22 dní

Srovnání pana Topolánka je pro něho typické. S fašistickými hesly má on velké zkušenosti. Noc dlouhých nožů , atd. Piráti jsou opravdu nedospělí . ale pokud si vzpomínám. tak on nebyl žádná veličina ve vládě , kterou vedl.

jarin
jarin
20 dní
Reply to  JARDA

Nebyl to ten ,co ztratil důvěru a pakoval se,? To se připomíná už s výhledem na prezidenta? Ten má hroší kůži od Janouška? Nebo Dalíka? Místo státotvornosti se věnoval poslankyni Talmanové ? Koha mi to z ODS připomíná?

Novák
Novák
22 dní

Piráti jsou jen o něco větší zlo než strany z darebácké trojkoalice právě s Ods !!! Ani jedna z koalic ( Piráti+Stan a Ods+Top09+Kdu-Čsl ) by neměla být pro slušné občany s mozkem v hlavě volitelná !!!

dzuzep
dzuzep
22 dní
Reply to  Novák

Novaku to si se jeste nenazral tech estebackych koblih ?? Je videt ze tvem mozku uz moc mista NENI !!!

Karel Bláha
Karel Bláha
21 dní
Reply to  dzuzep

Za v tvém mozku jsou jen piliny a vzduchoprázdno!

Novák
Novák
16 dní
Reply to  dzuzep

Nejsem volič ANO ale u vás …… z Demo žumpy každý kdo nejde s vámi tak je kobliha nebo komouš co ?!! Jste odporný odpad všichni do jednoho ať Piráti nebo Stan či Ods Top09 Kdu-Čsl !!

16
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x