Milion chvilek radí, koho volit. Máte na výběr jen jednu protibabišovskou koalici, anebo tu druhou

milion chvilek babis
Milion chvilek radí, jak volit proti Babišovi
Foto: Milion chvilek pro demokracii
Autor: Radek Polívka27. 8. 2021

Jako kdyby neexistovalo jiné téma než Andrej Babiš. Nepochopila to ani koalice Pirátů a Starostů, ani koalice Spolu, ani Milion chvilek pro demokracii. Proč byste měli volit podle nich tyto koalice? Ne kvůli programu, ale kvůli tomu, aby nevládl Babiš.

Milion chvilek vám prostřednictvím naprogramovaného robotického chatu na Facebooku řekne, koho správně volit. Na výběr vám dá dokonce dvě možnosti, a to koalici Pirátů a Starostů nebo koalici Spolu – ať žije demokracie, dalo by se říct.

Manipulace ve prospěch obou koalic se však nelíbí zástupcům strany Zelených. “Způsob, jakým se podařilo vytvořit narativ, že neexistuje jiné téma než odstranění Babiše, že všichni slušní lidé mají na výběr jen dva volební lístky, že kdo nechce vládu s ODS, není demokrat, je fascinující,” napsal na Facebooku pražský zastupitel Matěj Michalk Žaloudek.

Ke kritice Milionu chvilek se přidala i 1. místopředsedkyně strany Zelených Anna Gümplová. “Tak hlavně, že máme tu demokracii a pluralitu názorů! Díky Milionu chvilek, že mi dovoluje výběr hned ze dvou možností, koho volit,” stěžuje si na protěžování koalic. Když se robotickým chatem proklikáte a budete vyjadřovat nesouhlas, dostanete se do bodu, kdy vám nezbyde žádná jiná volba, než pouze souhlas s volbou jedné z koalic.

Mnohdy až patologická obsese osobou Andreje Babiše ze strany Milionu chvilek i opozice a absence pozitivního programu opozičních koaličních uskupení ve veřejném prostoru, může být právě to, co Babiše udrží u moci. Pokud se tak skutečně stane, nezbyde poté Milionu chvilek po další 4 roky nic jiného, než opět pořádat další demonstrace doufajíc v to, že tím tentokrát něco změní.

Kampaň Milionu chvilek už začal prošetřovat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, protože by se spolek měl registrovat jako třetí strana a ukázat účetnictví. “Přihlásit by se subjekt měl v momentě, kdy se dopustí volební kampaně. Tedy je tam sdělení ve prospěch či neprospěch subjektu a jsou zde nějaké peníze. Když například naprogramujete nějaký software, stojí to peníze. A tím naplňujete znaky kampaně,” uvedl pro server Deník N zástupce úřadu. Problémy s účetnictví zažil při svém neúspěšném politickém projektu i bývalý šéf spolku Mikuláš Minář.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
15 dní

Původně jsem měl v úmyslu napsat komentář, ale tahle banda si můj čas nezaslouží.

Scandaal66
Scandaal66
20 dní

Miliónový chlívek si může radit jak chce…rozhodnou voliči.

Mirda
Mirda
21 dní

To tady už bylo, že mně říkali, koho mám volit.

Petr
Petr
21 dní

Program žádný, pouze infantilní, do nekonečna se opakující AnitiBabiš. Práce pro národ neexistuje. Kdo tuto sebranku platí.

Martin
Martin
22 dní

Blablabla,šašci,hnědokošiláč jim frnknul z penězi,tak zkouší oblbnout lidi aby si napakovali kasičku.

JARDA
JARDA
22 dní

To je jen předvolební křeč a strach, že opět vyhraje Babiš. Kde není program , tam nastoupí emoce . Opozice a Milion chvilek už de facto prohrála.

Karel Novotný
Karel Novotný
22 dní

Milion chvilek určitě není ideální skupina, ale oproti těm stbáckým a komunistickým praktikám určitě o 100% lepší. A vy všichni, co zrovna tyto haníte, a podporujte, táhněte do Ruska a podobných zemí! A že té lůzy máme v ČR!! Ta by především potřebovala vypráskat bičem. Jste na úrovni zločinců, protože podporujete někoho, kdo patřil k organizaci, která lidi v komunistických kriminálech zabíjela. To ale už mnozí zapomněli, že je to možné. Tak jen volte tuto chátru a za další dva roky se podívejte, co vám zbyde z výplat a kam půjdou ty slavné důchody.

Rostislav
Rostislav
22 dní

Potřebovali by vypraskáč bičem.

Blanka
Blanka
21 dní
Reply to  Rostislav

Typické komunistické řešení, holt některým se po tom stýská.

Martin Vaněk
Martin Vaněk
22 dní

Tunelář a ladnsmanschaftský vlezdopr….. chce někomu radit…?

Václav
Václav
22 dní

Nechápu, že ty Pomerančový hlavy ještě nikdo neseřezal.

jarin
jarin
22 dní

Připadá mi to jak za komunistů, tady máš-co budeš volit a hotovo .Ty dvě koalice jsou jak národní fronty. A ti radilové, co volit jsou jak komunističtí práskači,co hlídali kdo se neúčastnil voleb, to nemá s demokracií nic společného. Pokud chtějí něco měnit a předvést ,tak měli jít do voleb se svou kandidátkou-to je demokracie. A třeba by proti “stále stejným postavám” i uspěli, protože ty slepence jsou nevolitelné.

Traud
Traud
22 dní

Podporovatelé oplocovače lesa , Karla Schwarzenberga, budou někomu radit. To by to dopadlo. Až vyhraje koalice, kde je TOP09, tak bych se bál, že tady budou mít němečtí šlechtici takový práva, že se ráno probudím, a les, kam chodím celej život na procházky, bude nezákonně oplocenej, jako ten Schwarzenbergskej na jihu Čech.

Novák
Novák
22 dní

Ty mě otravovat na ulici nebo doma tak je seřežu jak psa verbež z milionu chvilek !!! Stále věřim že je v té to zatím stále naší krásné zemi 70% rozumných občanu kteří nebudou volit žadnou z těch darebackých koalic jak Piráty+ Stan tak Ods+Top09+Kdu-Čsl !!

Jan
Jan
22 dní
Reply to  Novák

Žvásty typického příslušníka Burešovic verbeže. Odporná pakáž !!!

Novák
Novák
22 dní
Reply to  Jan

Omyl již po druhé volíme celá rodina ( 5 dospělích) SPD ! 😉

Milan
Milan
21 dní
Reply to  Novák

gratuluji, SPD je strana pro světlé zítřky

Blanka
Blanka
21 dní
Reply to  Novák

Jo, typická mentalita voličů partajníka a udavače STB. Vzít obušky, mlátit a vymlátit jim z hlavy tu tentononc, svobodu slova, demokracii a podobný nesmysle, jen ať vládne to zbohatlické průhonické slunéčko a hamtá dál.

Petr
Petr
21 dní
Reply to  Novák

Tak tedy koho???

Jaroslav
Jaroslav
22 dní

Není se co divit, je to přesně v souladu s “demokratickými zásadami” milionu chvilek. Chybí už jen oprášit heslo “kdo nejde s námi, jde proti nám”. To co z nich ke dnešku zbylo, je jen skupina zneuznaných chudáků.

Dagmar Benešová
Dagmar Benešová
22 dní

Štvanici na Babiše rozpoutala naše slavná opozice měli by se stydět

Blanka
Blanka
21 dní

A co taky jinýho, když se mnohonásobný podvodník čelící trestnímu stíhání zarytě drží u moci a jeho dotační podvody už bude muset platit stát.

Petr
Petr
21 dní

Za co,ze jeden je bez 2 za dvacet a druhy 18 + 2?Komedie na treti….

Josef Mašek
Josef Mašek
22 dní

stávající politická garnitura by zasluhovala Flákanec

24
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x