Transgender osoby jsou mi odporné, řekl prezident Zeman. Svým vyjádřením nahněval politiky z TOP 09

prezident zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Radek Polívka2. 7. 2021

Miloš Zeman se v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News vyjádřil k několika tématům. Kromě podpory lidí, které na Moravě zasáhlo tornádo, přidal prezident i informaci o tom, že bude volit hnutí ANO, a také stihl zkritizovat transgender osoby.

Když se rozhovor stočil na téma Maďarska, kde prošel kontroverzní zákon zakazující propagaci vztahů stejného pohlaví mezi mladistvými, prezident Zeman se nelichotivě vyjádřil o účastnících pochodu Prague Pride a k transgender osobám, což jsou osoby, které podstoupili operativní či hormonální změnu pohlaví.

“Štvou mě sufražetky, MeToo, Prague Pride,” řekl prezident. “Prostě, jestliže je někdo příslušník té či oné sexuální menšiny, tak je to jeho interní věc. A když demonstruje, že má tuto orientaci, tak se vyvyšuje nad ostatní. Kdybych byl trochu mladší, tak zorganizuji obrovskou demonstraci heterosexuálů v Praze. A budou nás miliony a svezu autobusy a vlaky do Prahy všechny heterosexuály, aby bylo vidět, jak je to nesmyslné. Je nesmyslné, když, ať už sexuální menšiny nebo sexuální většiny demonstrují, protože to je přece jejich velmi intimní záležitost, jejich právo, ale nikdo nemá za povinnost to vnímat,” dodal Zeman k pochodům Prague Pride.

“Dovedu pochopit homosexuály, lesbičky a tak dále. Víte, koho vůbec nechápu? To jsou ti transgender, protože, jestliže si necháte přeoperovat pohlaví, tak se dopouštíte trestného činu sebepoškození. Každý operační zákrok je rizikem, a tihle ti transgender, tak ti jsou mně opravdu bytostně odporní,” řekla hlava státu k lidem, co prošli změnou pohlaví.

Jeho slova prvně zkritizoval bývalý předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil, který vyzval prezidenta k okamžité omluvě.

Současná šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na svém Twitteru zase žádá Zemana o toleranci k jinakosti.

Prezident Miloš Zeman na twitterové výzvy Jiřího Pospíšila ani Markéty Pekarové Adamové nereagoval.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Fr_von_Dr
Fr_von_Dr
8 dní

Máme tu demokracii, což je podřízení se většině. Proč to neplatí? Stále se většina musí nějak ohýbat před ruznýma menšinama!

Fico
Fico
28 dní

Vypadá to, jako by Pekarka byla taky transgender.

Fico upravil komentář před 28 dní
Martin
Martin
29 dní

Plně souhlasím s panem prezidentem

jan
jan
30 dní

zeman má zase pravdu

Rybička
Rybička
30 dní

Pan president pouze veřejně vyjádřil svúj názor.Nevím co se komu na tom nelíbí,že je kolem toho tolik řečí..

Jarda
Jarda
30 dní

Deviace menšiny normou pro většinu? Pak nezbývá, než pozvat přátele migranty. Ti nepotřebují ani zákony, postačí jedna kniha, kde to všechno je.

Josef Mašek
Josef Mašek
1 měsíc

…za svůj názor jsou stále v tomto světě i ve světě rádoby sametově demokratickém….jsou stále lidé diskriminováni a vražděni lidé s odlišným názorem a to nejen obyčejní lidé, ale i politici s odlišným názorem na jakoukoliv věc

Martin Vaněk
Martin Vaněk
1 měsíc

Transgender jsou osoby…??? A já myslel, že pomatenci patří do blázince, a nikoliv na stránky novin. 😀

8
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x