Pirát Peksa kritizuje policii za zákrok v Teplicích. Známý herec posílá europoslanci ostrý vzkaz

europoslanec peksa
Český europoslanec Mikuláš Peksa zvolený za Piráty
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek29. 6. 2021

Český herec Michal Novotný natočil vzkaz pro europoslance Mikuláše Peksu za Piráty, který se kriticky vyjádřil k zákroku policistů na zdrogovaného muže v Teplicích. Herec ve svém vyjádření uvádí i to, že z představy, že by tu vládli Piráti, mu je úzko.

reklama

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa se minulý týden v pořadu na CNN Prima News vyjádřil, že by se mělo Česko za zákrok policistů v Teplicích proti zdrogovanému muži zodpovídat v Evropě a zároveň zpochybnil, zda je vůbec nutné používat znehybňující chvaty ze strany policie. Není to však první kontroverzní výrok Piráta Peksy, při sčítání obyvatel nabádal zase k tomu, aby lidé místo české národnosti uváděli evropskou.

Peksovy kritické výroky na adresu policie však nevydržel herec Michal Novotný, kterého můžete znát z Ordinace v růžové zahradě nebo například Kriminálky Anděl, a vyjádřil policistům svou podporu. Jeho video je nyní masivně sdíleno na Facebooku.

Herec sarkasticky okomentoval, jak by asi podle utopických představ Piráta Peksy měli policisté v praxi během složitého zásahu fungovat. “Slovy pana Mikuláše Peksy, europoslance za Piráty: Pokuste se navázat dialog a chtělo by to špetičku porozumění. To znamená žádné hmaty, chvaty. Musíte toho týpka obejmout, pohladit, pozvat třeba na lattéčko, na dortík. Jo, popovídat si s ním a kdoví, třeba se to posune někam dál a budete kamarádi,” říká ve videu.

Vzkaz pro Piráta Peksu

“Hnul jste mi žlučí. Jsem pravicový volič, nikdy jsem nevolil žádné extrémisty, ale při představě, že tu budete další 4 roky vládnout vy a vaši Piráti, tak je mi docela úzko,” vzkazuje Novotný europoslanci. Následně herec ve videu hovoří i o tom, jak agresivní zdrogovaný člověk před lety napadl člena jeho rodiny, který skončil po tomto napadení s trvalými následky.

Závěrem poděkoval všem policistům, když se teď mnoho lidí obouvá do jejich práce, za to, že mají odvahu jít do zákroků, které jsou třeba i na hraně a jsou nebezpečné, a nevzdávají to.

“Nerad bych se tu dožil situace, kterou odhalila média ve Velké Británii, kde údajně šlo zabránit útoku při koncertu Ariany Grande, kdy britský policista chtěl oslovit útočníka, ale bál se, že bude nařčen z rasismu, tak tak neučinil. Tuším, že tam bylo 23 obětí a 19 zraněných. Nevím, pokračujme takto dál, všichni se do policistů obouvejme a uvidíme, kam to dotáhneme,” zakončil herec svou ostrou nahrávku.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
108 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Abrdy
Abrdy
1 rok

pane bože uznáváný udavač EU odpad společnosti pirát Pexa bez charakteru,cti,narozený křivou páteři by potřeboval vykopnout s politky nebo pořádně přes hubu!

edgar cayse
edgar cayse
1 rok

ano vse plati at zije havlobordel

Karel
Karel
1 rok

To, co k nám chtějí zavést Piráti je opovržení hodné! A tenhle vyniká.

Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
1 rok

Další z názorných příkladů z čeho se skládá uskupení pod názvem Piráti. Zdaleka příhodnější by byl jiný název.Dosadit lze dle libosti.

Zdenek
Zdenek
1 rok

Tohle je vrchol blbosti,to jsou Ti co by nám měli opravdu vládnout?Tyto a jím podobné vyházet z oken radnic a nečekat dlouho,jak se tady rozlezou bude zle.

Honza
Honza
1 rok

Dřív měli lidé rozum a piráty rovnou pověsili.

reklama
108
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x