Po bitvě je každý generál, řekl ministr Vojtěch. Jmenoval například šéfa lékařské komory Milana Kubka

ministr adam vojtech
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Úřad vlády ČR
Autor: Petr Karásek27. 5. 2021

Adam Vojtěch se včera stal staronovým ministrem zdravotnictví, poté co z této pozice odstoupil Petr Arenberger. Do funkce jej uvedl premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci, na jejíž konci se dostali k dotazům novináři.

Premiér na dotaz, proč si vybral opět Adama Vojtěcha, odpověděl s nadsázkou, že možná právě proto, že nemá žádné nemovitosti a bydlí v nájmu. Předchůdce Arenberger totiž odstoupil kvůli tomu, že vlastní desítky nemovitostí, které neuvedl do svého majetkového přiznání a jednu nemovitost měl pronajímat nemocnici, které šéfuje. “Byl to nejúspěšnější ministr v historii naší samostatné země,” řekl Babiš na adresu navrátivšího se Vojtěcha.

Následně si vzal slovo Adam Vojtěch. “Já bych možná ještě odpověděl na tu zkušenost, kdy jsem zažil, že těch generálů po bitvě je celá řada. Celá řada lidí po několika měsících říká, jak to mělo být a jak to říkali. To bohužel provází celé to období a já si myslím, že těžko v tuto chvíli vyčítat například to, že pokud jsme měli prakticky nulový výskyt (minulý rok) v květnu, že jsem řekl, že je krize za námi, což reálně pravda byla. V té době krize za námi skutečně byla,” řekl Vojtěch.

“Že se ta situace vyvinula, jak se vyvinula, to určitě nikoho z nás netěší. Naopak. Ale to je ta zkušenost, kterou máme. Tady nikdo nikdy žádnou takovou zkušenost historicky za posledních možná 100 let neměl a myslím si, že i já jsem se z těch kroků a toho možného vývoje epidemie, který může nastat, poučil,” dodává.

“Myslím si, že to není úplně férové od těch kritiků, kteří dnes vehementně hovoří do médií, když předtím byli naprosto zticha. Například pan prezident (lékařské komory) Kubek, co jsem viděl včera, to bylo naprosto nehorázné, o čem hovořil a jak to prezentoval v médiích, který celou dobu první vlny byl naprosto v klidu a nikde o něm nebylo slyšet. Ale to jsou prostě ti lidé, kteří pak až když je několik měsíců po nějakém problému, tak říkají, že to mělo být úplně jinak. To si myslím, že není férové a já budu vycházet ze své zkušenosti, kterou mám a myslím si, že je bohatá,” dodal staronový ministr zdravotnictví.

Adam Vojtěch předchozím vyjádřením reagoval na slova Milana Kubka, která pronesl předchozí den v pořadu Interview ČT24. “Vojtěch neodešel z postu ministra jen tak, až když se katastrofálně rozjížděla druhá vlna poté, co ministerstvo nezvládlo přípravu. Nejdřív se slavilo vítězství nad covidem a potom nám umřelo 30 tisíc lidí,” řekl na adresu Vojtěcha prezident České lékařské komory Kubek.

Který ministr zdravotnictví byl v řešení covidu nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Slovo si poté vzal opět premiér Babiš. “Jak jsem se ptal kolegů na Evropské radě, tak Česká republika byla jediná země, kde opozice nebyla ochotna zapomenout na to, že je opozice. Všude jinde všichni spolupracovali. Tady opozice covid zneužívala. Od biatlonu v únoru 2020 až do konce. V tomhle směru jsme unikátní a bohužel to tak je. Zkrátka opozici se to hodilo ta pandemie, zneužívali to celý čas a neznám žádnou zemi v rámci Evropské unie, kde by to takto probíhalo a zneužíval se boj za záchranu životů našich občanů pro politické účely, jako to bylo u nás,” dodal Babiš.

Na celou tiskovou konferenci včetně dotazů novinářů se můžete podívat v následujícím videu.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
KAREL
KAREL
11 dní

Po bitvě je každý generál,ale ne každý vykrade ještě před bitvou kasu.

lomihnát
lomihnát
19 dní

Babiš je ubrečenej trapňoch.

MUDr. Zdeněk Havlíček
MUDr. Zdeněk Havlíček
19 dní

Pan prezident ČLK MUDr. Milan Kubek toho pro zdravotnictví a zdravotníky udělal víc než kterýkoli fofrministr zdravotnictví České republiky. Dobře ví, že nikoli po bitvě, ale po pitvě (!) je každý generál.

Stana
Stana
19 dní

Kubek mluví pořád stejně o pandemii a straší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vojtěch to odnesl na začátku kdy to začalo a nikdo nevěděl jak se to dál bude vyvíjet a co s tím.A nevěděl to ani celý svět jak se ten COVID 19 předvede a jak pro lidi bude nebezpečný!Někdo ani nevěděl,že tím prošel a jiní tím zaplatili životem,když byli třeba k tomu i jinak nemocní.Tak se budeme těšit,aby se brzy vrátil náš dřívější život ,na který jsme byli zvyklí.

Petr Zwikirsch
Petr Zwikirsch
19 dní

Nechápu,proč lidi dávají plus staronovému ministrovi Vojtěchovi.Nic nedokázal,jen opakoval co mu poradili “experti” z MeSESu a Babiš.Pak ještě za levné roušky přeplatil o 700 tisíc Kč ze státní kasy.To nikumu nevadí?Je stejný kecal a zloděj jako ostatní z vládních politiků

Karel Svátel
Karel Svátel
20 dní

A to jsou tady další chytráci – soudci NSS, kteří svým rozhodnutím prakticky podporují růst nakažených a šíření nakažlivé choroby. Myslím. že by bylo vhodné na tyto “epidemiologické odborníky” podat trestní oznámení.

Jarda
Jarda
20 dní

U našich ministrů jde hlavně o to, být chlap. Mít svůj názor a stát za ním. Každý generál ví, že za ním nejsou jen hroby nepřátel, ale i vlastních lidí. Ale musí se rozhodovat a velet. A musí s tím umět také žít. Každý se může mýlit, ale tito se nesmí bát, jinak se bojí všichni a nemohou vyhrát. S takovými “odborníky” to vyhrajeme! To ukazují i ta jejich nařízení. Stojí na vodě a nikdo neví, co a jak platí. Na klystýru stojí celé Rakousko, jak říkával už Švejk. Tak nás nešetřete! A nešetří!

libor rehost
libor rehost
20 dní

Šéf lékařské komory Kubek , to je to samé jako neschopný Arenberger !! Podle jeho útoků na ministra Vojtěcha , který je jednoznačně nejlepší ministr zdravotnictví od vypuknutí pandemie , by se rád viděl na jeho místě ! Jenže jsem od něj nikdy nezaznamenal konstruktivní návrh , komentář nebo alespoň souhlas s něčím pozitivním. Jen kolem sebe kope , útočí na vše co nevypotil zrovna on . Byl by to ministr pro věci zbytečné , ale takového už jsme rádi poslali do propadliště politických dějin. Už se snad nebude opakovat ta šílenost jako u Arenbergera , který po stránce odborné , profesní vůbec neměl na post ministra tak díky němu pandemii v naší zemi řešil pomocí právníků !!! Dobrá zpráva je , že už tu jeho nechutnou mordu nemusíme denně vidět při těch jeho lžích , porušování ústavy a zákonů!!!

Nová ema
Nová ema
20 dní
Reply to  libor rehost

Kubek celou dobu pandemie vystupuje se stabilními názory, které nemění, ukazuje na situaci v reálu, upozorňuje na nebezpečí. Což se ani o jednom z byvších ministrů, kromě Prymuly, říct nedá. Bohužel. Kdyby tito nepodléhali politickým tlakům a atakům opozice vypadalo by to tu jinak. Pro mě je Kubek jeden z mála věrohodných. A mám pravdu. prostě je to tak, a ne jinak.

Jan
Jan
20 dní
Reply to  Nová ema

Jediný co KUBEK dělá je, že neustále straší lidi.máte pravdu. Straší je od začátku až do konce.i když je kovid pryč, tak u Kubka nikdy nebude. Takový lidi jako jste vy mu náramně vyhovují

PAVEL ŠULC
PAVEL ŠULC
20 dní

KUBEK JE PSYCHICKY VYŠINUTY .

Jan
Jan
21 dní

Bacha na Kubka ,je to h….,který si brousí zuby na ministerské křeslo a udělá pro to cokoliv.Přitom za celou dobu nedokázal nic,jenom blbě kecat.Naštěstí o tom rozhodujou jiní a ty doufam ví co je to zač.

Nová ema
Nová ema
20 dní
Reply to  Jan

Ano, Kubek by byl dobrý ministr.

JARDA
JARDA
21 dní

Vojtěch má pravdu. Po bitvě je každý generál. On a vláda se setkali s něčím, co nikdo na světě neznal a neřešil. Kde byli všichni ti tzv. experti ? Zalezlí a dnes jsou všichni chytří jako rádio. Ještě snad Prymula a Maďar. To že počty klesají, není očkováním, ale promořováním.

Lenka Vítková
Lenka Vítková
21 dní
Reply to  JARDA

Souhlasím a také dodávám,že ať udělala vláda cokoliv,vždy to ze strany opozice bylo špatně Nejhorší ale byl naprosto nejednotný názor těch zvaných i samozvaných odborníků! Naprosto nezodpovědné .Zájem byl hlavně se předvést,ne pomoci.Každý byl odborníkem na všechno.Bohužel!

Alois
Alois
20 dní
Reply to  JARDA

Problém byl a je, že bitvu vedli špatní plukovníci a ne generálové svého oboru. Pak po zpackané bitvě může být generálem každý.

Jan
Jan
20 dní
Reply to  JARDA

Přesně tak, ale to rouškař nechce ani slyšet

Alice
Alice
19 dní
Reply to  JARDA

Souhlasím a ještě bych přidala pana Flegra,ten bohužel co řekl,tak se skoro vše potvrdilo,ale všichni ho měli za blázna….

18
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x