Tvář listopadu 1989 – Marta Kubišová si užila ocenění od komunistického “rozvědčíka”

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
petr pavel zvoleny prezident
Prezident Petr Pavel
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Radek Polívka5. 11. 2023

První 28. říjen v podání Petra Pavla přinesl mnoho absurdit. Prezident ocenil například nejvíce chartistů v historii. Šlo snad o revanš po fiasku s nominací do Ústavního soudu v podobě soudce Fremra, který byl součástí struktur komunistického režimu jen o trochu více než samotný prezident?

reklama

Je zajímavé, že se tohoto tyjátru i přímo účastnila Marta Kubišová, jak kdyby ona a mnozí další zapomněli na tváře, proti kterým tehdy bojovali, anebo jednoduše nechtěli vidět realitu. “Když mi na začátku Olga Sommerová sdělila, že dostanu ocenění Tomáše Garrigua Masaryka, až jsem se lekla a říkala si, že si to snad ani nezasloužím. Zatím ho budu ukazovat všem, co ho budou chtít vidět, pak si ho dám do sejfu,” řekla Kubišová pro CNN Prima NEWS.

Marta Kubišová, tvář listopadu 1989 a odboji proti komunistům, si naplno užila ocenění z rukou člověka, který byl součástí silových složek komunistického režimu, byl předsedou ZO KSČ, studoval na rozvědčíka režimu a adoroval okupaci 1968. Že to nedává smysl? To ani mně. Je to podobně absurdní, jako kdyby si Václav Havel vychutnával ocenění od výše zmíněného komunistického soudce Fremra, kterého Pavel tlačil na Ústavní soud.

První 28. říjen v podání Petra Pavla máme tedy s mnoha křečemi za sebou, ale křeč při 17. listopadu ještě před sebou. Bude zajímavé, až bude prezident vyprávět o tom, co zrovna on dělal 17. listopadu 1989. Jisté je, že za revoluci tak jako Havel nebo Kubišová náš současný prezident rozhodně nebojoval.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x