Schwarzenberg zpochybnil soudy. Brání násilníka Feriho

dominik feri
Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri
Foto: TOP 09
Autor: Petr Karásek3. 11. 2023

Bývalý ministr, kandidát na prezidenta a dlouholetý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg zpochybnil nezávislost soudu, který včera vynesl rozsudek nad bývalým členem TOP 09 Dominikem Ferim za znásilnění.

reklama

Prvoinstanční soud odsoudil Feriho za znásilnění dohromady třech dívek na tři roky nepodmíněně do vězení. Bývalé politického ikoně TOP 09 podle soudkyně Hájkové uškodilo, že vinu nepřiznal, neomluvil se a výpovědím poškozených se vysmíval. Rozsudek je zatím nepravomocný.

“Je mi ho líto. Žádná justice není podle mé zkušenosti zcela nezávislá,” uvedl včera Schwarzenberg pro CNN Prima News. Bývalý předseda strany se tehdy ještě poslance TOP 09 Dominika Feriho zastával už při propuknutí kauzy před dvěma lety. “Nikdy jsem nic takového neslyšel, a co je prosím nevhodné chování? A co je sexuální obtěžování? Že 25letý kluk se snaží holku dostat do postele a opačně, bylo vždy považováno za normální. Tak prosím nebuďme pokrytci,” řekl už tehdy čestný předseda TOP 09.

Jiný tehdejší spolustraník Feriho z TOP 09 označil ve stejném čase dnes již odsouzeného Feriho za frajera. Současná předsedkyně strany Pekarová Adamová dle svého vyjádření pro Deník N  Feriho činy odsoudila.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x