V Brně havaroval noční autobus MHD. Narazil do lampy, 11 zraněných

nehoda rozjezdu brno
Nehoda noční linky autobusu v Brně
Foto: HZS JMK
Autor: Radek Polívka1. 6. 2021

V Brně došlo v noci z pondělí na úterý k nehodě autobusu. Autobus noční linky MHD přejel ze zatím nevysvětlených důvodů do protisměru a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě bylo zraněno 11 cestujících.

K nehodě došlo na ulici Kníničská poblíž vozovny Komín. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů bylo zraněno celkem 11 osob, z toho 3 osoby těžce. Zbytek zraněných má mít lehčí až středně těžká zranění jako jsou úrazy hlavy nebo končetin. Jedním z těžce zraněných má poté být řidič autobusu.

Zraněné osoby byly převezeny do čtyř nemocnic. Do Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, Vojenské nemocnice Brno a Úrazové nemocnice.

Podle příspěvku jihomoravských hasičů mělo dojít k nehodě ještě před půlnocí. “Ulice Kníničská je po nehodě autobusu již téměř tři hodiny uzavřena,” stojí v příspěvku HZS JMK z druhé hodiny ranní.

Nehoda působí zvláštně, protože autobus před nárazem do sloupu veřejného osvětlení musel nejprve přejet do protisměru čtyřproudové silnice. Není tak vůbec vyloučeno, že mohlo jít například o infarkt nebo technickou závadu.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x