Sám jsem byl znásilněn, říká člen Mladého Pirátstva, který pomohl rozjet skandál Dominika Feriho

pirati
Ilustrační snímek
Foto: Česká pirátská strana
Autor: Radek Polívka1. 6. 2021

Kauza Dominika Feriho, která propukla minulý týden, rozpoutala ve veřejném prostoru vášnivou debatu o obětech sexuálního násilí. Dominik Feri z TOP 09 byl obviněn několika ženami z nevhodného sexuálního chování a obtěžování. Své si zažil i mladý aktivista z řad Pirátů, který pomohl Feriho skandál rozjet.

Na úplném začátku kauzy, která otřásla politickou scénou, byl anonymní příspěvek na Twitteru, pod který začalo psát několik dalších lidí.

Pod tento příspěvek přidal komentář i LGBTIQ aktivista Kryštof Stupka, který je členem Mladého Pirátstva, což je mládežnická organizace sněmovních Pirátů. Mladý Pirát tehdy vyzval Dominika Feriho k vysvětlení a přidal svou komunikaci s bývalou členkou TOP 09.

Kryštof Stupka byl tak prvním, který zveřejnil nějakou konkrétní výpověď o Feriho nevhodném chování k ženám. Následně se případu ujaly redakce Alarmu a Deníku N, které zveřejnily minulý týden rozsáhlý článek s několika výpověďmi žen, které měly mít negativní zkušenost s dnes již bývalým poslancem TOP 09.

Kauza Dominika Feriho se mladého aktivisty osobně dotkla, protože se stal sám obětí znásilnění. “Osobně znám dvě jména a o dalších případech vím zprostředkovaně. Jak jsem psal na Twitteru, jedná se o zdroje z TOP 09 a právnické fakulty,” uvedl Stupka k Feriho kauze pro CNN Prima News. “Všechny se ale bojí jít s případem ven, a to chápu. Sám jsem si tím prošel a nikdy jsem jméno muže, který mě znásilnil, nikomu neřekl,” dodal mladý aktivista.

Mladý Pirát je však podle svých slov často terčem i nenávistných útoků.

Kryštof Stupka poté oceňuje, že se jeho Pirátská strana v programu nesoustředí jen na podporu a ochranu gayů a leseb, ale i trans a nebinárních osob.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš
Miloš
1 den

Já jsem byl také znásilněn. Na mejdanu jsem nalitej usnul v kuchyni na zemi a najednou vidím, jak na mě rajtuje nějaká slečna. Chvíli jsem děla, že to nevidím, ale pak jsem jí pohladil a dál dobrý. A teď nevím jestli to mám prásknout, jako piráti. jeto už hódně dlouho, ale to asi nevadí. Ještě si to rozmyslím. Třeba je z ní nějaká politička, protože moc hezká nebyla.

Kamil
Kamil
12 dní

Banda udavačů, smiraku a pod. Opravdu jak se proslýchá, mladí komunisti. Bohužel lidé nečtou jejich dlouhodobý program. Rychle by dali ruce pryč. I když obávám se, že mladí, líní a nemehla se k tomuto odpadu přidává rádo.

Jan
Jan
15 dní

Kdo tuhle sektu může volit tak určitě není v pořádku.

Jarda
Jarda
16 dní

Zrovna jsme si s manželkou říkali, že za tím budou piráti. A už je to venku. Všechno je to z hodiny na hodinu, jako na povel. Covid, Vrbětice, Feri, atd.

edgar cayse
edgar cayse
17 dní

Velice rad bych to komentoval ale nechci do krimu — pirati jsou horsi nez 100 ksč ci 100 nsdap to vi kazdej kdo ma mozek .Naprostej odpad vseho .Pokud opravdu tahle sebranka vyhraje volby vzdam se ceskeho obcanství .

ina
ina
16 dní
Reply to  edgar cayse

Horší je, že před tím není kam utéct, podivíni tohoto typu jsou všude … Ale máte pravdu, jestli piráti vyhrají, budeme ještě s láskou vzpomínat na komanče.

helena-kr
helena-kr
1 den
Reply to  ina

jedině do ruska

7
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x