“Zlatíčko, jsi krásná” aneb jak poznat falešně milé lidi

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
falesne mily
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Autor: Simona Dvořáčková3. 5. 2023

Určitě jste už měli nějakého toho kamaráda nebo kolegu, který byl až příliš milý. Až tak, že jen pohled na něj ve vás zanechal nepříjemný pocit. Podívejme se na některé z těchto falešně milých chování, kterým byste neměli podlehnout.

reklama

Hlasité a neustálé mluvení o tom, jak jsou “milí”. Skutečně milí lidé to téměř nikdy nedělají.

Když vás jiná žena oslovuje jako “zlatíčko” nebo “holčičko”, měli byste zpozornět.

Těžko rozpoznatelný bod, ale pozor na lidi, kteří jsou milí jen proto, že se jim líbíte, zatímco ostatní, kteří se jim nelíbí, jsou pro ně naprostý odpad.

Neustálé lichocení je velký varovný signál. Občasné komplimenty jsou v pořádku, ale pokud je to neustále, působí to neupřímně a jako by měli skryté úmysly.

Pozor na ty, kteří se o vás zajímají, ale ptají se na to, proč nemáte děti, nejste nábožensky založení nebo kritizují vaši práci.

Když jsou milí, ale neustále se s vámi chtějí scházet o samotě, i když se sotva znáte.

Když používají vysoký tón hlasu (falešnou laskavost) při pokládání otázek o vašem životě.

Když vás při každém setkání staví na piedestal, ale nikdy vám nezavolají.

Když se s vámi toxický kolega rozloučí velkým objetím a řekne, že se mu bude stýskat, ale poté se nikdy neozve.

Lidé, kteří neustále sdílejí hluboké citáty na Instagramu o laskavosti, jsou často ti, kteří ve skutečnosti ostatním škodí a milují v životě pořádné drama.

Když souhlasí se vším, co říkáte a se všemi vašimi názory – působí to neupřímně.

Přikryté komplimenty, například: “To jsi zvládl(a) lépe, než jsem čekal(a).”

Když jsou velmi podporující a soucitní, když se vám zrovna něco nepovede, ale stejně aktivní nejsou tehdy, když se vám zadaří. Někdy to vypadá, že se jim líbí, když se vám daří hůře než jim.

Lidé, kteří dávají nevyžádané rady (opakovaně). Často takoví lidé pomlouvají své bývalé přátele a tvrdí, že je nikdo neocenil. Přitom se vás snaží přesvědčit, že je potřebujete, a když je odmítnete, stávají se obětí.

Láska na první pohled, kdy se zpočátku zdají být velmi přátelští a upřímní, ale pozor! Takoví lidé bývají často toxičtí nebo narcističtí.

A nakonec, když vám někdo kupuje věci “jen tak” a v krátkém časovém období. Lidé, kteří to dělají, často něco chtějí. Snaží se manipulovat pro svůj vlastní prospěch, ať už jde o finance nebo nějaký přístup.

Umět rozpoznávat tyto “falešně milé” projevy je klíčové k tomu, abyste se vyhnuli nepříjemným zážitkům a pocitům ve svém životě. Máte zkušenosti s nějakým podobným “falešně milým” chováním, o kterém byste chtěli informovat ostatní a varovat je? Podělte se o to v komentářích dole.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x