Pirátům tečou nervy. Babiš si prý kupuje průzkumy, tvrdí Pirátský senátor

pirati wagenknecht
Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht po boku šéfa strany Ivana Bartoše
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Simona Dvořáčková13. 9. 2021

Pod tíhou padajících preferencí očividně začínají Pirátům téct nervy. Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht nařknul premiéra Babiše z toho, že si platí průzkumy. Některé z nich přisuzují ANO volební zisk i přes 30 procent.

Pirát Wagenknecht však neprotestoval, když měla koalice Pirátů a Starostů v březnu u agentury Kantar přehnaných 34 procent, což se jevilo oproti jiným agenturám jako nereálné. Průzkumy mohou být přirozeně nepřesné, přeci jen se obvykle provádějí na vzorku okolo 1000 respondentů, líší se i metodika.

Preference Pirátů a Starostů se momentálně v průměru pohybují okolo 20 procent. Podle nejnovějšího průzkumu agentury STEM by dosáhli dokonce pouze na 18 procent, což by byl nejnižší výsledek od březnových 34 procent, které jim přisoudil Kantar. Pro úplnost – agentura Data Collect přisuzuje podle svého nejnovějšího měření koalici 21 procent.

Hnutí ANO dosáhlo v průzkumu agentury STEM na 32,4 procent, což vyvolalo podezíravé reakce z Pirátského tábora. Senátor Lukáš Wagenknecht tvrdí, že si premiér Babiš kupuje v průzkumech plus 5 procent. Své tvrzení senátor nedoložil, chtěl by však celou záležitost prošetřit na půdě Senátu.

K příspěvku Wagenknechta se vyjádřil i bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek.

Není to tak dávno, co se předseda koalice Pirátů a Starostů chystal na funkci premiéra a právě Lukáš Wagenknecht byl jedním z hlavních adeptů na pozici ministra financí. Wagenknecht už na ministerstvu financí působil, a to během úřadování Andreje Babiše, se kterým se však nepohodl a od té doby je jeho úhlavním politickým rivalem.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
38 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
ladislav
ladislav
2 dní

Pan Wagenknecht stále nemůže zapomenout na výhazov z MF od Babiše,tak stále jenv hazí na preniera špínu.Mněl by se stadět.

mhad
mhad
3 dní

Zcela určitě si průzkumy kupuje od soukromé agentury Kantar Čt pro nedělního Moravce, aby mohl vůči vybraným stranám prudit. Důkazem je, že tomu následující průzkumy od solidních agentur jsou podstatně odlišné.

Raman
Raman
4 dní

Zloději už zase křičí, pozór zloději.
Tak toto ksindl Pirátů a spolků dělají od začátku volební kampaně.
Chytli se do vlastní pasti a GIGA LŽÍ a zmateně už pobíhají, to už voliči je prohlédli.
Lidi vědí, že jsou to jen podvod seschlých požitkářských HNID,
vyprázdněné zbytky na ekonomice Česka přisátých PARAZITŮ.
Hoří jim ČÍM DÁL VÍCE koudel u zádele,
protože ten finální podvod s DIGITÁLNÍM falšováním voleb pomocí
KORESPONDENČNÍCH HLASŮ z CIZINY
je už jasně odhalen na světle i výpadky volebních serverů si už nikdo asi nedovolí.
Jejich budoucno pod 15% je děsí, a to je dobře.
Dochází jim, lídrům Pirátů a slepenců,
že naděje být u LIZU u korýtka ve 4 letém pohodlí Poslanecké sněmovny
se mnohým VZDALUJE DO NEKONEČNA.
Už vědí, že korýtek bude podstatně méně, tak proto takové zmatky a nevraživost.
Neví si rady, tak přicházejí s populistickými BLUDY.
Politikařící Kašpárci Bruselu stále jen škodící všem v Česku.
Samostatně už bez politického významu, prostě a jasné politické NIC.
ÚČELOVÉ KOALICE je PODVOD na VOLIČE!

To už vědí i ti nerozhodnutí.

Hezký den

Jakubec
Jakubec
4 dní

mstivost nepatří do politiky. A tím jste poplatní. Hrůza z Vás!!!!!

Jaroslav
Jaroslav
4 dní

Není třeba kupovat draze průzkumy, když piráti vypouštějí jeden blud za druhým. Odsoudili se sami a doufám, že jim to voliči již brzy spočítají. Snad jim postačí jen produkce Hřiba na pražském magistrátu.

Petr
Petr
5 dní

Nedej bože, tohle mělo podíl na vedení státu.

Novák
Novák
5 dní

Nepotřebuje si nic kupovat lidé prozřeli a vidí co za ksindl jsou Piráti + Stan a po zveřejněných podrobných pruzkumech kdy se ukazalo že Top09 by volilo jen 4% voliču Kdu-Čsl jen 3.8% se ty to strany přisály k Ods zcela učelově ne pro dobro země a občanu ale pro to aby si udrželi teplá místečka v Ps !!! Prosím slušné občany s mozkem v hlavě NEvolte obě učelové koalice jsou veliké zlo pro 70% občanu toho to státu !

Fico
Fico
5 dní

Ten není nejostřejší tužka v pirátském penálu.

Jan
Jan
5 dní

udavač Wagenknecht….

Zdena
Zdena
5 dní

jsou to udavčtí chudáci….

jozef
jozef
5 dní

jsem raci pro babise nez pro pirati který chteji ods rozkrást zbytek republiky a zavest tu euro je mi milejsi pan babis s okamurou.

Petr
Petr
5 dní

Pirátům hlavně teče soplík pod nosem 😀 😀

Tom
Tom
5 dní

To je dvojka,od pohledu ,to je optimální varianta vedení státu po volbách.
Kluci něco si dejte a počkejte na výsledky voleb,

Dana
Dana
5 dní

Nemožný mamlas, už neví kudy kam tak vymýšlí… Pirátostani nesmysly….asi si myslí, že podle sebe soudím tebe, když vedli, tak to bylo mnohem více podezřelé, než dnes, kdy vede v průzkumech ANO….my co mlčíme a volíme se vůbec nedivíme, že ANO vede a víme, že vyhraje na celé čáře….

Roman
Roman
5 dní

Wagen
Knecht, známý bonzák toho v Bruselu napráskal ….

Milan
Milan
5 dní

Zoufalý bývalý vyhozený zaměstnanec Babiše Wagenknecht bude ve své nenávisti a zlobě nakonec schopen tvrdit, že snad Babiš chodí od domu k domu a uplácí občany, aby ho zvolili. Vůbec bych se nedivil jeho další intervenci v Bruselu o nepravosti průběhu předvolební kampani ANO voleb nebo dokonce o falšování samotných voleb.

Milan
Milan
5 dní

Bodejť by jim netekly, když si na jaře mysleli, že už to mají v cajku. Rozdělovali a prohlíželi si už dokonce ministerstva a hele ono to není zdaleka vůbec pravda. Ne nadarmo se říká, že medvěd se porcuje až po lovu a oni jsou toho zářným příkladem. Tak se milí Piráti vyplačte a když tak si můžete stěžovat Bruselu na neschopné a nezodpovědné občany, kteří vás nevolí, stejně nic jiného neumíte.

vankr
vankr
5 dní

Je to jenom Knecht.

JARDA
JARDA
5 dní

Zasněný pohled dredovaného do dálky ,, jak mu utíká premiérské křeslo ” je důkazem toho , jak dopadnou ve volbách. Fialinka také dostal do zádele , a preference padají. ČSSD by měla přestat s tím napadáním . a vyměnit tu skvadru na jejich ÚV. .Jejich voliči mají na politiku ÚV , jak se zdá jiný názor.

Zdeněk Liška
Zdeněk Liška
5 dní

Vagonový úlisný a podlézavý služebník (volně přeloženo-Wagenknecht) Bruselu je ale , společně s ostatními piráty, pěkné mačo.

JARDA
JARDA
5 dní

Lukáš Wagenknecht? To je ten , kterého vyhodil pro neschopnost Andrej Babiš , z ministerstva financí. Všichni útočí na Babiše , a žádný ekonomický program nepředložili. Voliči nejsou zvědaví na Poťemkinovské vesnice , ale na to, jak jaká je představa těch , co by chtěli řídit tuto zemi.
Volání” do zbraně ” už tu jednou bylo.

Jaroslav
Jaroslav
5 dní

A co teprve po volbách, to bude řevu, nenávisti.

filip
filip
5 dní

Pirátům došly prachy na kupování průzkumů? 🙂

Jindřich
Jindřich
5 dní

Teď jim tečou nervy a po volbách to budou potoky slz. Už se tak rochnili u svých vysněných koryt, ale lidi dobře vědí, že nebýt covidu, měli jsme se nejlépe v historii.

Abrdy
Abrdy
5 dní

udavači,vítači,mládá levice nikdy nepracujicí,netáhla bavící se o práci humus oni a STAN vytvářejí humus politiky,lži,křivárny bože ochranuj naše rodiny před zrudy politiky

helena kropová
helena kropová
5 dní

chcípající kobyla nejvíce kope

Luky
Luky
5 dní

Neomarxisté všech zemí spojte se, že pane Bartoš. A Bartoši, od kdy se levičáci spojují s pravičáky, jako je ODS či TOPKA a podobně? Ty Jsi vlastně opravdový zrádce a udavač.

Tomáš
Tomáš
5 dní

V jakési pohádce ronila víla místo slz perly. U senátora Wagenknechta zase co slovo, to perla. Bohužel, na rozdíl od oné víly, jsou ty jeho perly nepoužitelné.

Luboš
Luboš
5 dní

A proč to píši tady, proč to rovnou neposlali do Bruselu jako stížnost

Karel Mihaly
Karel Mihaly
5 dní

Ten Knecht to je dílo

Robert Rada
Robert Rada
5 dní

p. Babiš ví jak na to. Nemusí si nic kupovat. Jak se k lidem zachováš, tak se ti to vrátí.

Zdenek
Zdenek
6 dní

ten senator ani mu nechci řici jmeno je celý pomyleny ale seznam to vi dobře že?

Martin
Martin
6 dní

Jsou to blbci,napřed pouštějí samé prdy do etéru a pak se diví,že jim klesají preference.Prostě takoví hurrá svazáci.

Jakub
Jakub
6 dní

Nádhera. Když na jaře průzkumy favorizovaly pirstán, bylo vše v pořádku. Když se to otočilo, jsou výzkumy podplacené. Tomu už se nejde ani smát.

Jaruna
Jaruna
5 dní
Reply to  Jakub

Bohužel jejich místa na úřadě a kanceláří se vzdalují, což nemůžou unést, vždyť už měli rozdělené funkce , teď o ně přicházejí

zdenek
zdenek
5 dní
Reply to  Jakub

Třeba Pirstan neplatril tolik . Babiš je možná přeplatil . No a co ? Počkejme si na volby a potom mudrujme . Ono to ňák dopadne . TOP09 sr posledně také , “nějakým zázrakem ” , na poslední chvíli , do sněmovny dostala . S tím , co vyřvávají ti z Pirstanu , neboz ODS , nebo s tím křivým senátorem , bych si hlavu moc nelámal .

ladislav
ladislav
6 dní

toto individum je senatorem – tak jak může vypadat stat – ja na místě Babiše ho zažaluji – bez důkazu – prostě vyhozeny bývalý Babišův lokaj

zdenek
zdenek
5 dní
Reply to  ladislav

Možná , že na ty žaloby taky dojde . Už se to tady všechno hrotí a přehání .

38
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x