Budoucí vláda by si měla uvědomit, že je už po volbách. Antibabiš skončil, je třeba ukázat i pozitivní řešení

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
spolu
Budoucí premiér Petr Fiala po boku šéfky TOP 09
Foto: Spolu
Autor: Radek Polívka28. 10. 2021

Pravděpodobný budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 byl před pár dny přizván ze strany dosluhujícího premiéra Andreje Babiše, aby se podílel na řešení koronavirové situace, ale odmítnul. Místo toho slýcháme od zástupců budoucí vládní pětikoalice kritiku ministerstva zdravotnictví za nově vydávaná koronavirová opatření.

reklama

Budoucí vláda by si však měla uvědomit, že už je dávno po volbách, a místo věčné kritiky všeho, co udělá Babišova vláda, se také začít pozitivně a konstruktivně podílet na řešení koronavirové situace. V současnosti není na politikaření čas. V čím horší situaci krizi Fialova vláda v čase svého oficiální nástupu převezme, tím hůře i pro ně samotné.

Vlastimil Válek odmítnul před pár dny svou účast na Radě vlády pro zdravotní rizika, kam jej pozval premiér Babiš. Místo toho, aby se podílel na koronavirových opatřeních a již začal formovat protikoronavirovou politiku podle svého, politik TOP 09 současné ministerstvo zdravotnictví alibisticky odkázal na odborníky.

Postoj Válka, který by chtěl jako ministr začít s čistým štítem a nechce tak mít s dosluhující vládou nic společného, by byl v běžném období zcela pochopitelný, ale my nejsme v běžném období už rok a půl. Už od jara roku 2020 tu řešíme krizi, která vyústila v několik lockdownů, krachy podnikatelů a více než 30 tisíc mrtvých.

A právě oněch 30 tisíc mrtvých zaznívalo před volbami často z úst představitelů pětikoalice, kteří tyto oběti dávali za vinu Andreji Babišovi a jeho údajně špatnému řešení krize. Proč to tedy prodlužovat a nezačít konstruktivně a pozitivně konat dříve, než je obvyklé?

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x