Budoucí vláda dostala nabídku řešit koronavirová opatření, ale odmítla. Teď kritizuje stávající vládu

anticovid tym spolu
Předsedové stran vítězné koalice Spolu
Foto: Spolu
Autor: Radek Polívka23. 10. 2021

Budoucí vláda vítězné pětikoalice dostala od končícího premiéra Babiše nabídku obsadit post ministra zdravotnictví již od 1. listopadu a nečekat tak s převzetím resortu na jmenování Fialovy vlády. Konkrétně šlo o výzvu k poslanci TOP 09 Vlastimilu Válkovi, který je vážným kandidátem pětikoalice na ministra zdravotnictví.

reklama

Pravděpodobný budoucí premiér Petr Fiala posléze Babišův návrh zkritizoval slovy, že by to bylo absurdní. Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová zase odmítá řešit koronavirová opatření kvůli tomu, že prý nemají dostatek dat a návrh Babiše považuje za past.

S kritikou dosluhující vlády pak přispěchal místopředseda ODS Martin Kupka, podle kterého se bude opakovat minulý podzim. “Andrej Babiš selhal v organizaci očkování, rostou čísla nakažených a vláda se snaží házet vinu na ostatní. Vláda opakuje stejné chyby, které dělala minulý podzim, a obávám se, že podobný bude i výsledek,” zveřejnil server Novinky.cz kritická slova Kupky.

Stávající vládu kritizuje za koronavirová opatření i předseda Pirátů Ivan Bartoš. “V této chvíli, po dvou letech zkušeností boje s koronavirem, přitom současná vláda opět navrhuje kroky, které nedávají smysl a nemají oporu v datech. Místo abychom lidi motivovali k očkování, jdeme přesně opačným směrem. Zrušit proplácení testů a zkrátit jejich platnost postrádá v této chvíli logiku,” napsal Bartoš na svém Facebooku.

Vlastimil Válek se zase obává nejhoršího scénáře, pokud vláda neudělá účinná opatření. “Vývoj bude velmi pravděpodobně podle kritického, nejhoršího scénáře, pokud vláda nezasáhne účinnými opatřeními, které má připravené a nezvrátí to. Pokud bude vláda postupovat stejně jako v minulém roce, tak bude výsledek stejný,” řekl v rozhovoru pro Rozhlas Válek z TOP 09, který dostal nabídku být ministrem zdravotnictví už od 1. listopadu.

I při nedostatku dat, jak tvrdí šéfka TOP 09 Pekarová Adamová, jsou však už zhruba rok a půl zástupci pětikoalice schopni neustále kritizovat koronavirová opatření. I bez toho je AntiCovid tým koalice Spolu údajně schopný předkládat řešení. Je tedy otázkou, proč tyto nápady nepřevést okamžitě do praxe.

Budoucí Fialova vláda však zatím řeší více obsazení vedení Sněmovny, personální složení resortů a vznik nových ministerstev, přičemž zároveň kritizuje tu stávající za špatná koronavirová opatření, místo toho, aby nasadila hned vlastního ministra zdravotnictví a ten udělal ta správná opatření podle AntiCovid týmu.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x