Černá pirátská reklama byla odstraněna. Dělá si z nás primátor Hřib legraci, nechápe pražský místostarosta

primator hrib
Primátor Prahy Zdeněk Hřib
Foto: Facebook Zdeňka Hřiba
Autor: Petr Karásek30. 9. 2021

Piráti a Starostové vyvěsili pod reklamní billboard hnutí ANO na černo svou vlastní reklamu. Místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop informoval o tom, že tato pirátská reklama byla odstraněna. Zároveň se pustil také v souvislosti s tímto případem do pražského primátora Hřiba, který v Praze údajně bojuje proti nelegální reklamě.

reklama

O nelegálně nainstalované reklamě Pirátů a Starostů jsme vás informovali v tomto článku, nyní došlo k jejímu odstranění. “Právní stát zatím naštěstí funguje a černá pirátská reklama byla sundána,” informoval Ondřej Prokop na svém Twitteru. Místostarosta Prahy 11 zároveň doufá, že je to dostatečná výstraha voličům, jak by mohlo vypadat Pirátské vládní angažmá.

Prokop, který byl do zastupitelstva Prahy 11 zvolen za hnutí ANO, je samozřejmě do případu politicky zainteresován, protože se jednalo o postiženou reklamu jeho partaje. Nicméně při jasném porušení pravidel tohle žádnou roli hrát nemůže.

Ze strany místostarosty Prokopa došlo i na kritiku primátora Zdeňka Hřiba. “To si z nás Hřib dělá fakt legraci?” táže se nechápavě. “Jeho vlastní strana vylepuje černé billboardy, sami Piráti se tím ještě chlubí na svých sítích, a Pirátský primátor den na to vydá tiskovou zprávu o tom, jak bojuje proti černé reklamě. Tohle je nejlepší fór těhle voleb!” píše Prokop.

Další z pražských členů hnutí ANO Martin Horák se podivuje zase nad tím, jak by vůbec strana, co porušuje pravidla soukromého vlastnictví, chtěla řídit ministerstvo spravedlnosti.

Piráti nedávno kritizovali Trikoloru za nelegální reklamu, sami však v tomto případě udělali to stejné. Nekalé jednání, které Piráti kritizují u ostatních, ale poté jej sami dělají, by se jim nemuselo u voleb vyplatit.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x