Český slavík zveřejnil nejoblíbenější interprety. Ani letos mezi nimi nechybí kontroverzní Ortel

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
ortel slavik
Kontroverzní zpěvák Tomáš Ortel
Foto: Michal Rozínek / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Simona Dvořáčková6. 10. 2021

Český slavík se letos vrací a přináší s sebou významné změny. Tou první je bohužel absence Karla Gotta, který k anketě neodmyslitelně patřil po několik desetiletí. Druhou zásadní změnou je změna hlasování na formát, který vymyslel současný šéf Českého slavíka miliardář Karel Janeček. Co zůstává při starém? Mezi nejoblíbenějšími je opět i kontroverzní Ortel.

reklama

Janečkovi letos s Českým slavíkem pomáhá i marketingový expert Jakub Horák, který například pomohl ve volbách 2017 do Sněmovny svou kampaní Pirátům.

21 nejoblíbenějších interpretů

Český slavík aktuálně zveřejnil 21 nejoblíbenějších interpretů v každé kategorii.

Zpěvačky

Mezi zpěvačkami můžeme najít například porotkyni SuperStar Moniku Bagárovou, vítězky stejnojmenné talentové soutěže Terezu Maškovou a Anetu Langerovou nebo hvězdu Slunečné Evu Burešovou.

Dále poté i porotkyni Talentu Martu Jandovou či dlouholetou favoritku Lucii Bílou. Nechybí zde například ani legendární Hana Zagorová.

Zpěváci

Mezi zpěváky již bohužel nenajdeme Karla Gotta. Mezi jeho nástupci můžeme najít třeba Daniela Landu, který v posledním období proslul spíše na politické scéně svým bojem proti koronavirovým opatřením, nebo trochu překvapivě porotce SuperStar Leoše Mareše, co o sobě tvrdí, že neumí zpívat.

Dále zde najdeme písničkáře Jaromíra Nohavicu či jeho mladšího nástupce Pokáče, rockera Kabátů Josefa Vojtka, účastníky Eurovize Mikolase Josefa či Bena Cristovaa, ale i kontroverzního Tomáše Ortela.

A právě úspěchy tohoto kontroverzního zpěváka a jeho skupiny Ortel, se kterými si pořadatelé nevěděly rady, stály pravděpodobně za ukončením ankety v roce 2017. Není třeba zdůrazňovat, že Ortel slavil úspěch nikoliv díky svému hudebnímu nadání, ale kvůli svým politickým, někdo by řekl až extremistickým, názorům a textům.

Skupiny

Ortel nechybí ani mezi nejlepšími skupinami, kde vidíme dále například Chinaski, Divokej bill, nestárnoucí Olympic, Mirai, Rybičky 48, Kryštof či Kabáty.

Hip hop & Rap

V úplně nové kategorii zvané hip hop & rap můžeme vidět mladší generaci dobře známé interprety jako Ektor, Marpo, Nik Tendo, PSH, Yzomandias, Sharlota, ale třeba i Youtubera FattyPillow.

Nová metoda hlasování D21

V Českém slavíkovi je nově uplatňována metoda hlasování D21, ve které má každý hlasující celkem 5 hlasů, které může, ale nemusí, rozdělit v každé kategorii mezi 5 různých interpretů.

Součástí hlasování D21 by měla být později i revoluční novinka v podobě udělování minusového hlasu, který můžete udělit tehdy, pokud udělíte alespoň dva plusové hlasy. A právě možnost udělení minusových hlasů by měla omezit vysoké umístění kontroverzních kandidátů, jako je například Ortel.

Karel Janeček by však chtěl jít mnohem dál. Jeho vizí je, že by tato forma hlasování byla do budoucna uplatňována například i ve volbách do Poslanecké sněmovny nebo při prezidentské volbě, protože vyjadřuje větší společenskou shodu a eliminuje extrémy.

Šéfování Českému slavíkovi tak do jisté míry Janeček využívá k otestování svého systému hlasování a také k jeho propagaci. Bez podpory občanů by logicky nebylo možné nikdy vůbec jen uvažovat o jeho reálném nasazení v politických volbách.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x