Nemám o kauze Dominika Feriho pochybnosti, vyjádřila se nová členka poslaneckého klubu TOP 09

olga sommerova
Olga Sommerová, která byla na pražské kandidátce TOP 09
Foto: Jiří Majer / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek1. 6. 2021

Po rezignaci Dominika Feriho se novou poslankyní stala filmová dokumentaristka Olga Sommerová, která skončila ve volbách 2017 o jedno místo níže na kandidátce TOP 09 za stranu LES, kdy od voličů tehdy získala 9204 preferenčních hlasů. Přidala se do poslaneckého klubu TOP 09.

Olga Sommerová nejde pro ráznou odpověď daleko. V roce 2019 v rozhovoru pro Reflex například řekla, že volby v Česku nejsou svobodné, protože volí nevzdělanci, a že čím víc jich jde volit, tím je to vlastně ještě horší.

Dnes už jako poslankyně navštívila pořad Interview ČT24 se Světlanou Witowskou. Moderátorka se zde ptala Sommerové na řadu aktuálních otázek včetně sexuální aféry svého předchůdce Dominika Feriho.

V otázce kauzy Dominika Feriho stojí nová poslankyně jednoznačně na straně žen. “Mě je především líto, že Dominik Feri promarnil svůj politický talent, a že ho promarnil takto zbytečně,” řekla v úvodu Sommerová. “Ví se, že (sexuálních) násilníků je potrestáno velmi málo, nebo dostávají podmíněné tresty, takže to vypadá, že je to zbytečné, aby se ženy ozývaly, ale je to něco, co se týká ženských práv a vůbec důstojnosti ženy,” pokračuje novopečená poslankyně.

Witowská se následně zeptala, jaký byl její prvotní názor na tuto kauzu, když se objevilo několik žen, které obviňují Dominika Feriho ze sexuálního násilí. “Ono je to těžké, když to není podložené úplně důkazy, na to přistoupit, ale jak víme, když se Dominik Feri vzdal okamžitě poslaneckého mandátu, tak vlastně ví o tom, že se takové věci staly. Zřejmě ty dívky neměly důvod si vymýšlet a navíc to množství (výpovědí) potvrzovalo jedna druhou,” dodala Sommerová s tím, že si muži vůbec nedokážou představit, co ta žena cití a jaké má trauma, když se jí něco takového stane.

“Muži by měli být na straně žen, mělo by se o tom naprosto seriózně diskutovat a učinit kroky, aby ženy, kterým se toto stane, měly kam jít. Aby věděly, že se jich někdo ujme, a že je správné toho násilníka udat,” pokračuje

Moderátorka však připomněla řadu komentářů, které sexuální obtěžování ze strany Dominika Feriho zpochybňují, zda se to vůbec stalo a připomínají načasování před volbami. “Pochybnosti asi nemám a nějaké načasování před volbami, to už je nesmysl,” odpověděla Sommerová na otázku moderátorky, zda má ona pochybnosti o Feriho kauze.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš
Miloš
1 den

Bodejť by měla pochybnosti, když vlezla k jeho korýtku.

KAREL
KAREL
11 dní

LES liberálně ekologická strana,
KUDY CHODIL TUDY KRAD , LIBERÁLNÍ DEMOKRAD.

KAREL
KAREL
11 dní

Sommerová s Bursíkem. Voliči nezapoměli,proto je Sommerová nerada vidí u voleb.

Libor
Libor
11 dní

Nespleta si paní stranu? “K volbám chodí nevzdělanci a čím jich je více tím je to horší” Připomíná mi to nejmenovaného politika po volbách ” Kdo nevolil ČSSD je idiot”.

c.v. doin
c.v. doin
12 dní

Vo co gou nám všem vysvětlil kníže Šláfenberg – u nich doma /v Rakousku/ byli zvyklí na různé levobočky ,když pán neudržel zapnuté kalhoty a odnesla to služebná nebo komorná ……čili když měl DF takovéhoto učitele morálky ,pak se ani nelze divit DF ,že považoval všechny ženy ve svém okolí za svůj Frauzimmor …

Petr
Petr
12 dní

Skvělá práce, volby za dveřmi, a jak se udržet u koryta ? Od násilníka dáme ruce pryč a angažujeme militantní feministku, co nesnáší cllapy. Třeba to vyjde 🙁

Karel Vázler
Karel Vázler
12 dní

baba překvapila

JARDA
JARDA
12 dní

Další tzv. eso v TOP-09. Stárnoucí feministka , která nikdy nic kloudného nenatočila , se potřebuje zviditelnit.

MaGi
MaGi
12 dní

Za.mě:D.Feri.vstupoval.do.politiky.jako.mladý.kluk,(nevyzrálý,”postem.politika”.hooodně.namistrovaný),co.si.budeme.povídat…Víte,kdo.má.ale.největší.chybu.v.tomto.případu?JSOU.TO.JEHO.KOLEGOVÉ.Z.TOP.09,všichni.starší,mělo.by.se.říci.že.snad.rozumní?(většina.jsou.i.rodiči,kteří.by.si.se.svým.dítětem.doma.na.toto.téma.určitě.promluvili),..ti.všichni.to.totiž.dobře.věděli,takovéto.chování.se,totiž,neutají…Ale.nikdo.asiz.nich.nic.neudělal,s.Ferim.nepohovořil,nevysvětlil,že.takovéto.chování.tuto.stranuTOP.09.na.veřejnosti,u.voličů.poškozuje…

Libor
Libor
11 dní
Reply to  MaGi

Za.mě.kdyby.to.udělal.mé.dceři.či.neteři.již.by.do.politiky.nevstoupil.Neměl.snad.on.říci.co.prováděl.na.škole? Nemáte problém s ….. já ujíždím na ,,,,,,.

Edgar cayse
Edgar cayse
16 dní

TAHLE zena ma byt šaškecu je smutny , ze neco jako tento tvor rozhoduje bude rozhodovat o nasich osudech , zivotech je to smutny kam tahle republika a narod dospěl .

jirka
jirka
16 dní

Koho urážíš ?!! Bílá vráno!

Vlada
Vlada
16 dní

Směšné, tahle chce nahradit Feriho ? Feministka a stará důchodkyně ? Já jsem důchodce, ale né hloupý. Na otázku odpovídám – když děvče nemá zájem, poradí si sama pokud není úplně blbá. Ptáčník.

Martin
Martin
16 dní

Poslouchal jsem onehdy tuto Dámu v prostoru X, lhala tam, jak když tiskne, to jste ďobli brilant, z bláta do kaluže

Edgar cayse
Edgar cayse
16 dní
Reply to  Martin

TO jsou prave TI obhajci pravdy a lasky a pritom oboje bytosně nenavidí.Jak neni po jejich tak je zle -jsou horsi nez komousi pred 89 .Ono si staci najit jmena z chatry77 a kazdy ma jasno- opravdovych chartistů bylo co bys na ruce spocital jinak…

15
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x