Schwarzenberg hájí Feriho. Je to frajer, píše zase jiný člen TOP 09

karel schwarzenberg
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
Foto: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Petr Karásek27. 5. 2021

Českem hýbe skandál mladého politika TOP 09 Dominika Feriho, který čelí vážným obviněním ze sexuálního obtěžování několika žen. Feriho skandál v mediálním prostoru dokonce přehlušil i další výměnu ministra zdravotnictví. K Feriho kauze se vyjádřil také čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

reklama

Dominik Feri rezignoval na svůj mandát poslance a nebude kandidovat v podzimním volbách. TOP 09 již Dominika Feriho vymazala i ze své předvolební stránky mamhlas.cz, která měla lákat mladé voliče k volbám na Feriho osobu. Nadějný mladý politik se bude dále proti nařčením hájit u soudu.

Někdejší kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg vyzývá společnost, aby nebyla pokrytecká, protože je normální, aby mladý kluk chtěl dostat holku do postele. S tvrzením, že mladý kluk, který chce dostat holku do postele, je normální věc, by se dalo souhlasit, ale vždy záleží na tom, jakými prostředky a jaký nátlak k tomu dotyčný použije.

“Nikdy jsem nic takového neslyšel, a co je prosím nevhodné chování? A co je sexuální obtěžování? Že 25letý kluk se snaží holku dostat do postele a opačně, bylo vždy považováno za normální. Tak prosím nebuďme pokrytci,” uvedl pro server iDnes čestný předseda TOP 09.

Ono by to bylo pěkné a jistě je na místě si v případě kauzy Dominika Feriho ponechat určitou míru zdrženlivosti, ale kdyby se zároveň pokrytecky nechovali i samotní členové TOP 09. Vždyť vzpomeňme si na pár týdnů starou kauzu Jana Hamáčka, kdy na základě jednoho článku neváhala předsedkyně TOP 09 označit Hamáčka jako vlastizrádce a doposud se mu odmítla omluvit.

Bývalý poslanec za TOP 09 Marek Ženíšek zase napsal, že je Dominik Feri frajer.

Své vyjádření přidal i první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. “Je to celé zvláštní, děvčata určitě, pokud k něčemu takovému došlo, měla jít hned na policii. Je zvláštní, že se to vynoří takto před volbami,” narážel senátor v rozhovoru pro Seznam Zprávy na možný předvolební boj. “Já se domnívám, že se stal skutečně obětí, a věřím, že se s tím vypořádá. On řekl, že hodlá podat trestní oznámení sám a že se hodlá bránit soudně, tak podle toho, jak se chová, má zřejmě svědomí čisté,” dodal v závěru.

Naopak brněnský podnikatel, který je také členem TOP 09, zvažuje ze strany vystoupit, pokud se spolustraníci v čele se Schwarzenbergem za svá vyjádření neomluví. “Rozhodl jsem se, že pokud do konce týdne nepřijde omluva od čestného předsedy mé strany Schwarzenberga, případně místopředsedy Czernina, za jejich nehorázné (v případě Karla Schwarzenberga), či relativizující výroky k závažnému obvinění, tak vystoupím z TOP 09,” napsal Kania na svém Facebooku.

Celé vyjádření, které napsal Ondřej Kania, si můžete přečíst níže.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
3 let

Copak bychom čekali od naší líné diletantské opozice.

Boban.
Boban.
3 let

Tak je jasný že čunata budou obhajovat další čunata. Pan khodl Khárl von Trautenberg holt žije v jiné době. Možná že by se mu líbilo právo první noci a nebo ještě lépe, rovnou vlastnit otrokyně. A tenhle vepř se dral na Hrad a spousta i…… ho v tom podporovala.

Petr
Petr
3 let

Topkaře drží Praha, jinak by dávno zmizeli z politické mapy. Toto je ovšem obecná úroveň naší opozice. Absence odbornosti, sebereflexe, pracovitosti, drží jí pouze antipatie voličů k vládním stranám, ne její schopnosti. Náš stát potřebuje klasickou pracující opozici. Kde však brát.

Jiří
Jiří
3 let

Morální kredit poslanců je na nule

Petr
Petr
3 let

Ti TOPkaři,to je ale suita.Pro koryto vše.Více dodávat netřeba!!!

Franta
Franta
3 let

Je to normální bezmozek. Nechte ho spát ať nekrafe takové hovadiny.

reklama
18
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x