Schwarzenberg hájí Feriho. Je to frajer, píše zase jiný člen TOP 09

karel schwarzenberg
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
Foto: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Petr Karásek27. 5. 2021

Českem hýbe skandál mladého politika TOP 09 Dominika Feriho, který čelí vážným obviněním ze sexuálního obtěžování několika žen. Feriho skandál v mediálním prostoru dokonce přehlušil i další výměnu ministra zdravotnictví. K Feriho kauze se vyjádřil také čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Dominik Feri rezignoval na svůj mandát poslance a nebude kandidovat v podzimním volbách. TOP 09 již Dominika Feriho vymazala i ze své předvolební stránky mamhlas.cz, která měla lákat mladé voliče k volbám na Feriho osobu. Nadějný mladý politik se bude dále proti nařčením hájit u soudu.

Někdejší kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg vyzývá společnost, aby nebyla pokrytecká, protože je normální, aby mladý kluk chtěl dostat holku do postele. S tvrzením, že mladý kluk, který chce dostat holku do postele, je normální věc, by se dalo souhlasit, ale vždy záleží na tom, jakými prostředky a jaký nátlak k tomu dotyčný použije.

“Nikdy jsem nic takového neslyšel, a co je prosím nevhodné chování? A co je sexuální obtěžování? Že 25letý kluk se snaží holku dostat do postele a opačně, bylo vždy považováno za normální. Tak prosím nebuďme pokrytci,” uvedl pro server iDnes čestný předseda TOP 09.

Ono by to bylo pěkné a jistě je na místě si v případě kauzy Dominika Feriho ponechat určitou míru zdrženlivosti, ale kdyby se zároveň pokrytecky nechovali i samotní členové TOP 09. Vždyť vzpomeňme si na pár týdnů starou kauzu Jana Hamáčka, kdy na základě jednoho článku neváhala předsedkyně TOP 09 označit Hamáčka jako vlastizrádce a doposud se mu odmítla omluvit.

Bývalý poslanec za TOP 09 Marek Ženíšek zase napsal, že je Dominik Feri frajer.

Své vyjádření přidal i první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. “Je to celé zvláštní, děvčata určitě, pokud k něčemu takovému došlo, měla jít hned na policii. Je zvláštní, že se to vynoří takto před volbami,” narážel senátor v rozhovoru pro Seznam Zprávy na možný předvolební boj. “Já se domnívám, že se stal skutečně obětí, a věřím, že se s tím vypořádá. On řekl, že hodlá podat trestní oznámení sám a že se hodlá bránit soudně, tak podle toho, jak se chová, má zřejmě svědomí čisté,” dodal v závěru.

Naopak brněnský podnikatel, který je také členem TOP 09, zvažuje ze strany vystoupit, pokud se spolustraníci v čele se Schwarzenbergem za svá vyjádření neomluví. “Rozhodl jsem se, že pokud do konce týdne nepřijde omluva od čestného předsedy mé strany Schwarzenberga, případně místopředsedy Czernina, za jejich nehorázné (v případě Karla Schwarzenberga), či relativizující výroky k závažnému obvinění, tak vystoupím z TOP 09,” napsal Kania na svém Facebooku.

Celé vyjádření, které napsal Ondřej Kania, si můžete přečíst níže.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
10 dní

Copak bychom čekali od naší líné diletantské opozice.

Boban.
Boban.
19 dní

Tak je jasný že čunata budou obhajovat další čunata. Pan khodl Khárl von Trautenberg holt žije v jiné době. Možná že by se mu líbilo právo první noci a nebo ještě lépe, rovnou vlastnit otrokyně. A tenhle vepř se dral na Hrad a spousta i…… ho v tom podporovala.

Petr
Petr
20 dní

Topkaře drží Praha, jinak by dávno zmizeli z politické mapy. Toto je ovšem obecná úroveň naší opozice. Absence odbornosti, sebereflexe, pracovitosti, drží jí pouze antipatie voličů k vládním stranám, ne její schopnosti. Náš stát potřebuje klasickou pracující opozici. Kde však brát.

Jiří
Jiří
20 dní

Morální kredit poslanců je na nule

Petr
Petr
20 dní

Ti TOPkaři,to je ale suita.Pro koryto vše.Více dodávat netřeba!!!

Franta
Franta
21 dní

Je to normální bezmozek. Nechte ho spát ať nekrafe takové hovadiny.

Zdenda
Zdenda
21 dní

Jak to asi vypadalo na hradě, když tam byl Vašek, kníže mu radil a rezavé pometlo tam jezdilo na kolobrndě.

petr
petr
21 dní

po knížeti panu lze jen těžko chtít nějaký jiný názor,oni mají rodově zakořeněné právo první noci a tam se na nějaké to,že ona nechce,nehrálo…a nějaké drobné násilíčko,nářek a pláč,případný vzdor,…?to byla tehdy jen taková třešnička na dortu,že…

pepa z depa
pepa z depa
21 dní

Tak se nám hezky vyjevila skutečná tvář téhle bezvýznamné pidistrany. Slovutný “otec zakladatel” v nerozborné jednotě s “největším rétorem všech dob” dokázali spolu s dalším feudálem p.Czerninem dokonale zbagatelizovat události, jejichž význam pro českou tzv. pravicovou politiku se teprve projeví u podzimních parlamentních voleb. Jejich zoufalou snahu zdálky jistí svými nicneříkajícími prohlášeními p.Adamová, jíž bývá vždy plná obrazovka, když s vypoulenýma očima dští síru a oheň…Guru pofidérní české “pravice” prof.Fiala bryskně vyklidil pole i televizní obrazovku, o ostatních “pravičácích” ani nemluvě.
Takže tak…

Zdeněk Holek
Zdeněk Holek
21 dní

A co Pekarová, ta byla spokojená ?

Rostislav
Rostislav
21 dní
Reply to  Zdeněk Holek

Pekarová drží zobák proto že se jedná o její stránu,kdyby se jednalo o ANO tak by kvíčelá jak prasnice.

Petr
Petr
20 dní
Reply to  Rostislav

No přece, nejlépe se vychovávají cizí děti, nejlépe se hospodaří s cizími penězi a nejlépe se raduje s cizími problémy.A tohle je její problém! Proto to ticho.

JARDA
JARDA
21 dní

Schwarzenberg? Česko rakouský spáč opět promluvil. ta degenerace šlechty se na něm jasně podepsala.

JARDA
JARDA
21 dní

Schwarzenberg ?Ten člověk udělal pro Česko mnohé, avšak nic dobrého. Dodnes si pamatuji, jeho huhlání , při jednom jednání kde obhajoval Zelené proti Temelínu. Jak dostat holku do postele , v tom měla šlechta velké zkušenosti.
Člověk by zvracel.

Karel Mihaly
Karel Mihaly
21 dní

Dědek se vzbudil

jirka
jirka
21 dní

Ono to ještě žije?

Franta
Franta
21 dní
Reply to  jirka

Bohužel.

Zdenek
Zdenek
21 dní

Nevyučený lesník Hajaja opět perlí …

Vladimír
Vladimír
22 dní

Jó, Ženíšku, všichni jste frajeři, ale zbytečně moc namistrovaní.

Josef Mašek
Josef Mašek
22 dní

staleté sňatky mezi šlechtickými rodinnými příslušníky z důvodu majetku a moci nad ostatními lidmi se musí nějak projevit

20
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x