Džamila Stehlíková se zlobí, že ji Zeman žaluje. Na podzim tvrdila, že má prezident poškozený mozek a trpí demencí

dzamila stehlikova
Bývalá ministryně Džamila Stehlíková
Foto: WestGuru / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek23. 1. 2022

Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se vrátila do povědomí české společnosti na podzim minulého roku, kdy vydávala veřejná prohlášení o zdravotním stavu prezidenta Zemana. Podle některých jejích předpovědí měl prezident trpět demencí, nebo mít dokonce hluboce poškozený mozek.

reklama

Ačkoliv prezident Zeman strávil po říjnových volbách několik týdnů v nemocnici, katastrofické předpovědi Stehlíkové o Zemanově zdraví se nenaplnily. Prezident Zeman se při rozhovorech nebo jednání s ministry před jmenováním Fialovy vlády objektivně vzato nejevil jako někdo, kdo trpí demencí nebo má poškozený mozek.

Džamila Stehlíková se diví, že ji chce Hrad žalovat o milion korun. “Na Západě to může stát abdikaci prezidenta; v Bělorusku či Rusku platí občan životem nebo vězením, a to i za post na Facebooku. V Česku zaplatíte milion korun. Tolik po mně chce prezident Zeman za pravdu o jeho závislosti na alkoholu. Plus omluvu,” píše rozhořčená Stehlíková na svém Twitteru.

Další informace o žalobě přinesl také iDNES.cz. Podle těchto informací má jít v předžalobní výzvě o výrok Stehlíkové, že “lze předpokládat, že prezident Miloš Zeman byl hospitalizován kvůli metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy”.

Stehlíková kromě žalovaného tvrzení pronesla i další kontroverzní výroky jako například dne 7. října, kdy pro server iDNES.cz prohlásila, že prezident Zeman trpí demencí. Stejného dne řekla Seznam Zprávám, že prezident má mít dokonce hluboce poškozený mozek. Bývalá ministryně přitom Miloše Zemana nikdy nevyšetřovala, svá tvrzení tak opírala pouze o svou vlastní diagnózu na dálku.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x