Kandidát na ministra spravedlnosti už nevadí jenom Pirátům. Do Blažka z ODS se pustil i bývalý šéf Milionu chvilek

pavel blazek
Bývalý a pravděpodobně i budoucí ministr spravedlnosti Pavel Blažek
Foto: Martin Strachoň / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Petr Karásek28. 11. 2021

Pavel Blažek, který již zastával funkci ministra spravedlnosti ve vládě Petra Nečase, se jím má stát i ve vládě Petra Fialy, kterého v neděli jmenoval prezident Zeman premiérem. Jeho nominace na ministra se ovšem nelíbí koaličním Pirátům, teď se ke kritice přidal i bývalý šéf Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář.

reklama

S velkou kritikou Blažkovy nominace přispěchal po odstoupení Věslava Michalika z pozice kandidáta na ministra bývalý Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík. “Věslav Michalik kvůli střetu zájmů nenastoupí do vlády, jsem rád, je potřeba zvednout laťku. Doufám, že budou média věnovat stejnou pozornost i střetu zájmů Pavla Blažka, kandidáta na ministra spravedlnosti, který má za manželku exekutorku a v kauze stoka ho vyšetřuje policie,” napsal směrem k ministerskému kandidátovi za ODS.

Pavel Blažek je však u vícero Pirátů trnem v oku. Jeho nominaci již dříve kritizovala například i Ferjenčíkova sestra Olga Richterová nebo Jakub Michálek, který sám stáhl po vnitrostranické diskuzi svou nominaci na šéfa nově vzniklého ministerstva pro legislativu kvůli kumulaci funkcí.

Blažkova minulost ovšem nebudí rozpaky jen mezi Piráty, jeho osoba vadí i bývalému šéfovi Milionu chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi, který sám v politice se svým hnutím Lidé PRO neuspěl. “Vím, že tím nejspíš rýpnu do vosího hnízda a že to od lidí z ODS pěkně schytám. Přijde mi však, že kolem kandidáta na ministra spravedlnosti Blažka se zatím chodí jako kolem horké kaše. Přitom není tajemstvím, že jeho jméno vyvolává zdvižená obočí a krčení ramen i mezi členy budoucí vlády,” napsal Minář v úvodu svého příspěvku na Facebooku.

Minář vyzývá novináře k lustraci Blažka

Minář vyzval novináře k důkladnému prověření Pavla Blažka. “Víte, mám radost z toho, že se teď novináři pustili do lustrací budoucích ministrů, že měří všem stejně, padni komu padni. Je dobře, že díky nim mohla proběhnout veřejná diskuse o podnikáni pana Michalika ještě předtím, než se stal ministrem,” napsal bývalý šéf Milionu chvilek.

“Proto bych byl rád, kdyby mohla ještě před jmenováním ministrů proběhnout podobná debata také o Pavlu Blažkovi. Tím nechci říct, že má ihned odstoupit. Tím chci požádat novináře i všechny, kdo k tomu mají co říct, aby nám přinesli více relevantních informací. V tuhle chvíli totiž opravdu nevím, co si mám myslet. Mé dojmy jsou zatím spíš negativní a byl bych rád, kdyby pan Blažek všechno vysvětlil a mé pochyby rozptýlil,” pokračuje Minář.

Bývalý šéf Milionu chvilek pro demokracii ve svém příspěvku nabízí k osobě Blažka různá fakta či zákulisní drby a také naráží na přezdívku Don Pablo, která po Brně, odkud Blažek pochází, mezi lidmi koluje. “Možná jste slyšeli, že spousta lidí Blažkovi neřekne jinak než Don Pablo. Tuhle přezdívku získal během svého působení na radnici Brno-střed. On sám si z ní dělá legraci, my se však nutně potřebujeme dozvědět více informací. Zlehčování nestačí, protože v sázce je opravdu hodně,” uvádí Minář.

Celý Minářův příspěvek si můžete poté přečíst přímo zde.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x