Legrace skončila. Jaroslav Flegr bije kvůli omikronu na poplach a shání kontakt na vládu

jaroslav flegr
Biolog Jaroslav Flegr
Foto: se souhlasem Jaroslava Flegra
Autor: Petr Karásek21. 12. 2021

Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra skončila legrace. Na svých sociálních sítích bije kvůli omikronu na poplach a shání kontakt na vládu, které by chtěl doručit analýzu této rychle se šířící mutace koronaviru.

reklama

Kdo by si nepamatoval legendární větu bývalého premiéra Babiše z tiskové konference z října minulého roku, kdy se na náš řítila druhá vlna epidemie koronaviru. “Ti, kteří měli přijít, nepřišli,” prohlásil tehdy Babiš v narážce, že jejich vládu nikdo nevaroval. Letos však ten, kdo měl přijít, přišel.

Tímto člověkem je biolog Jaroslav Flegr, který bije na poplach před nástupem koronavirové varianty omikron. Podle Flegra, který vypracoval nepříliš pozitivní analýzu k omikronu, je situace vážná.

Flegr nyní shání přímý kontakt na vládu, které by rád svou analýzu doručil. “Končí legrace. Jestli máte někdo přímé spojení na někoho z vlády (např. na V. Rakušana), hejtmany, důležité úředníky, tak se mi prosím ozvěte do soukromé zprávy nebo na email. Potřebuji jim doručit důležitou analýzu situace kolem omikronu. Není zatím určena veřejnosti,” napsal na Twitteru.

Parazitolog Jaroslav Flegr proslul svými katastrofickými scénáři vývoje epidemie, které se mu především loni na podzim vyplňovaly, později už tolik ne. Vydal také například poučné desatero Jaroslava Flegra, jak se nenakazit koronavirem.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x