Von der Leyenová vyzývá státy k přijímání uprchlíků z Afghánistánu. Míří tím i na Česko

Von der Leyen
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová
Foto: European Parliament / Creative Commons / CC BY 2.0
Autor: Simona Dvořáčková26. 8. 2021

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzývá státy, které měly v Afghánistánu své vojáky, aby začaly dobrovolně přijímat uprchlíky. Její slova tak míří i na Česko, které se v zemi také vojensky angažovalo.

Na výzvu předsedkyně Evropské komise odpověděl promptně premiér. “My pro ně tady místo nemáme, my je sem nepustíme,” uvedl Babiš v reportáži pro CNN Prima News. Ještě před prohlášením Ursuly von der Leyenové vyzýval českou vládu k přijetí zhruba 400 lidí z Afghánistánu bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD.

Slova Ursuly von der Leyenové se nelíbí českému europoslanci Janu Zahradilovi z ODS. “Nemůžeme převzít odpovědnost za masu uprchlíků, kteří budou mířit někam mimo Afghánistán. Žije tam 40 milionů lidí, když se jenom malá část z nich dá do pohybu, tak to mohou být miliony lidí a myslím si, že prostě evropské země nemohou přebírat odpovědnost tímto způsobem,” řekl ve studiu CNN Prima News.

Migrace, EU, volby

Europoslanec Zahradil také ve vysílání CNN Prima News odhalil, jak to názorově vypadá ohledně migrace v Evropském parlamentu. “Někteří poslanci Evropského parlamentu žijí v jakési skleněné věži a myslí si, že by EU měla nést odpovědnost pomalu za celý svět včetně Afghánistánu. Jsou tam však i takoví, co k tomu mají realističtější přístup, kteří vnímají, co si o tom občané a jejich voliči myslí,” říká Zahradil.

Podle Zahradila panuje v Evropě nevstřícnost k další migrační vlně. “Řekl bych, že napříč Evropou je velká nevstřícnost vůči nějaké další migrační vlně, protože v jednotlivých zemích už se ukázalo, že to může destabilizovat nějaký sociální klid a smír, že tam vznikají paralelní společnosti, které se odmítají řídit nějakým právním kodexem dané země,” uvedl europoslanec.

Migrace by ještě mohla zamíchat kartami v letošních volbách. Politologové se však nemohou shodnout, zda bude migrace ve volbách zase až tak velké téma, když velká část politických aktérů tvrdí v současnosti skoro totéž.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
64 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
20 dní

Už aby se ten umělohmotný patvar jménem EU rozpadl…

Josef Mašek
Josef Mašek
20 dní

…tato společensky a Evropsky nebezpečná osoba přímo podporuje a schvaluje nelegální grázly, kteří na černo a za peníze vozí imigranty přes moře

Jarda
Jarda
23 dní

Vážení diskutující. V říjnu jsou volby. Pokud chcete změnit tuto situaci oficiálně, tak volte strany či hnutí, která je vysazená proti imigraci. Tady těma diskusema nic nezměníme.

Jarda
Jarda
23 dní

Když si je Němka zve, tak at se o ně Německo postará a nevnucuje je dalším Evropským zemím. Ti mají svých problémů dost. Ještě je budeme importovat z Afghánistánu a s Afriky, ne?Ale protože se Němcům nedá věřit a historie to potvrdila, tak postavit přísně hlídané hranice z Německem. Obchod povolen.

Jarda upravil komentář před 23 dní
Bedřich
Bedřich
23 dní

Už jsme jich sem navozily hodně z Kábulu všelijaké tlumočníky a pomocníky kdy na každého našeho vojáka připadne asi padesát Afgánců,ještě pár takových misí s ušáky a budeme zavaleni migranty z celého světa a bez kvot a paní z Bruselu.

Jan
Jan
23 dní

Ani jednoho, celých 20let je podporujeme a žádná změna, nebudou nikdy dělat a jenom pořád dejte. Kdo je chce, tak ať si veme domů a neotravuje ostatní. Mají hlad, tak ať si potraviny vypěstují a neříkají poříd dovezte potraviny a dejte nám prachy. Opiáty umí pšstovat ale obilí to ne. Touto migrací si zaděláváme na velký problém. Ať sin udelejí pořádek doma. Proč se nebrání a nebojují o svou identitu. Vycvičili jsme a oni se všechno vykašlou a bojovat za svou národnost neudělají nic.

lubajs
lubajs
23 dní

Už je to tu zase. Bruselští šmejdi dostali do rukou další příležitost hrát na naše city a tlačit tentokrát na přijímání Afghánců, tak se ti šmejdi snaží to pěkně využít aby k nám ty dárečky za každou cenu dostali. Ono ta doktrína na výměnu evropského obyvatelstva od šílence Kalergiho zřejmě žádná konspirace nebude. To vypadá stále zřetelněji, že je to jedna z klíčových bruselských agend. Akorát se o tom mlčí.

mhad
mhad
23 dní

a zapomněla dodat ” s nimi může přijít i islámský stát a jeho bijci”.

Abrdy
Abrdy
23 dní

Layenová a další zločinci ničitelé evropy by měli být už zatčeni je to nasazená hruza politiky! ona zalezlá s ochrankou kvičí o poviném příjmáni teroristu,podřezávaču,znásilnovaču pokud tohle neni trestný čin tak at jde celá evropa v ryt

jarin
jarin
23 dní
Reply to  Abrdy

Layenovou si tam prosadila Merkelová,čímž germáni ovládli EU.

Karel
Karel
23 dní

Paní Anno,čtu váš příspěvek.Suverénní stát přece již dávno nejsme.Viz nadřazenost Bruselu.Více se nabudu vyjadřovat.

nevada
nevada
23 dní

Vystoupit z EU !Lidi ! Nemáte ji už plné zuby?? Tak dlouho nám házíte klacky pod nohy až je zvednem! Není už čas ,

Jaroslav
Jaroslav
23 dní

EU se úspěšně podařilo pohnojit arabské jaro, bývalou Jugoslávii, snaží se o Ukrajinu, chce rozvrátit Bělorusko, prostě na co sáhne to jde do kytek. Zachraňme aspoň Česko před takovými “experty” jako je von Leynová a bohužel i inkvizitorka Jourová.

Martin Knajbl
Martin Knajbl
24 dní

Ani jeden značí jasný slovo u nás nee nepotřebujem degradovat společnost spodinou bez lidské důstojnosti a ohrožovat budoucnost našich dětí…. co je na tom nechapajíciho paní Von der Leyenová.

Martin Knajbl upravil komentář před 24 dní
Drahomír
Drahomír
24 dní

Vezměte si sama ty agenty talibanu domů.Ve Francii už je mezi Afgánci našli.Děkujeme za nabídku ,ale nechceme. Další chyba EU ,jsou zvyklí na něco jiného.Náš styl života pro ně není.

Josef Mašek
Josef Mašek
24 dní

Cizinci shodili na Palmovce muže ze schodů a zbili ho. Pak mu sebrali peníze
Dnes 13:22 – Praha
ok, Novinky
Dva cizinci v neděli podle policie zbili a oloupili 48letého muže v pražské Libni. Útočníky policie během dvou dnů dopadla, hrozí jim až 10 let vězení.

mhad
mhad
23 dní
Reply to  Josef Mašek

hrozí jim až 10 let vězení proč píšete takové hlouposti, když dobře víte a my víme, že se jim nic nestane

Josef Mašek
Josef Mašek
20 dní
Reply to  mhad

To jsem nepsal JÁ !!!…to je zkopírovaný článek z Novinek

Petr
Petr
24 dní

Tak je všeobecně známo ,že poslanci EU jsou mimo mísu v čele s evropskou komisí ,o paralelních společnostech je to pravda a muslimy v tom utvrzuje jejich náboženství, které určuje způsob jejich života a je všemu nadřazené! A pane Petříček chtěl jsem volit ČSSD, ale díky vám nebudu, etnický guláš není můj sen.

jarin
jarin
23 dní
Reply to  Petr

Panu Petříčkovi tím jdete na ruku, právě proto to řekl, aby zničil p.Hamáčka.Nevím jakou má Petříček funkci?,že s ním dělají novináři rozhovory.

Jaroslav
Jaroslav
22 dní
Reply to  jarin

Rovněž by mne to zajímalo. Dříve (možná opět) hnízdil jeho učitel Poche v Bruselu coby specialista na Mali, možná jsou opět oba tam. Hledal jsem na EU serverech, bohužel bez úspěchu.

Patriot
Patriot
24 dní

Brusel!Brusel!Brusel ,proč? Nas…!

Zdenek
Zdenek
24 dní

Uprchlíci?Jen aby mezi nimi nebyli pyrotechnici co odpalují svá těla …

Ferda
Ferda
24 dní

Poslalas vojska aby to tam pomáhala UŠÁkům rozj…., tak si to vyžer, sv…!

Karel Bláha
Karel Bláha
24 dní

Tak ať si je vážená paní předsedkyně nastěhuje do obýváku.ODS nemusím,ale její europoslanec Zahradil má správné názory,reprezentující převážné většiny našich občanů.

Jarda
Jarda
24 dní

Do ČR. ani jeden. A Ti kteří už tady jsou, natlačit do Německa. At si jich užijí. Nejlépe okamžitě !!!!

Josef
Josef
24 dní

A kolik si jich veme největší vývozce demokracie USA? Proč bychom si je měli nechávat v rámci Evropy?

Josef
Josef
24 dní

Ženský se nemaj k ničemu takovýmu vyjadřovat. Je to jedinej společnej názor s muslimama.

Petr
Petr
23 dní
Reply to  Josef

Tvoje máma má z tebe radost !

Milan Bartoň
Milan Bartoň
24 dní

Zase to Američan pohnojil a Evropa to má řešit.To, co se v Kábulu teď děje, jde za Američanem.

Denda
Denda
24 dní

Někde jsem četla, že Ušáci převezli na 80 tis. Afgánců na své základny v EU (Německo, Itálie, Španělsko), kde je teprve budou identifikovat a prověřovat. Ti co projdou půjdou do USA. Nikde se ale nepíše co udělají s těmi co “neprojdou” a ukážou se jako rizikoví, nebo dokonce jako “Trojští koně Talibánu”. Ty určitě nepovezou zpátky, ale nechají je Evropanům na krku.

vladimír vesecký
vladimír vesecký
24 dní

Tak chytráci, až zase vnitro vypíše zbraňovou aminu, tak honem spěchejte odevzdávat i flusbroky z 19.století !!! V r.1938 na demonstracích proti vládě, která chtěla přijmout požadavky ……. Sudeťáků, se taky volalo: “Dejte nám zbraně, dali jsme si na ně!!!” Já jsem si ty svoje také koupil za svoje vlastní love a nemíním dávat Hände hoch, kdyby na mě přišli vousatí hadrníci, pardon, tlumočníci. Zaplať Bůh, že už bude v Ústavě právo bránit se zbraní až do definitivy. Pořád lepší když tě 12 soudí, než 6 nese !!

Roman
Roman
24 dní

Nemohl bych, prosím, volit v našich volbách Orbána?

Anna
Anna
23 dní
Reply to  Roman

Orbána volit nemusíš.Máme tady Babiše,ten nás chrání taky.Věřím že Šlachta a Okamura migranty v naší zemi taky nechtějí.

Novák
Novák
23 dní
Reply to  Roman

Stačí když vy a vaše rodina + známí budete volit SPD !

Petr
Petr
24 dní

a proto vyhraje Andrej, protože řekne, my je nechceme… jak jednoduché….

vladimír vesecký
vladimír vesecký
24 dní
Reply to  Petr

Andy musí vyhrát už jen proto, protože kdyby vyhráli ti druzí, tak to tady bude už jako v Istanbulu. Stačí, že je u nás 634 000 cizinců a určitě všichni jsou pro nás “přínosem”. Dost na tom, že “naši” podnikatelé zaměstnávají na černocha svoloč z UA a půlky Balkánu, za které nemusí nic platit (zdravotní pojištění) a nějakou tu hrubou práci nějakou udělají, aby měla milostpanička podnikatelová každý rok nové SUV a 2x ročně dovču na Maledivách, či v Karibiku s haranty. Co na tom, že nám sem zhusta přinášejí kriminalitu a nemoci, které u nás byly už v 60.letech minulého století vymýceny těmi zlými komunisty, žéé ??!

Novák
Novák
23 dní
Reply to  Petr

Ideal by byly výsledky voleb – 29% ANO 13% SPD 5% TRIKOLORA a vítači migrošu utřou !!

jarin
jarin
24 dní

Dnes vyšla zpráva ,že chtějí v Berlíně znárodňovat byty,že nemají němci kde bydlet. Tak oni si zvou migranty a pak je chtějí odsunout na východ?
Od jednoho němce jsme to už slyšeli. Zajímavé taky je to, že některé strany obviňují SPD,že straší migranty, kteří tu prý nejsou.To by mě zajímalo,kam dali ty, co vybrali z kamionů pod plachtou nebo na podvozku a z těch zadržených dodávkových vozu.Naposled v Praze.

Stano
Stano
24 dní
Reply to  jarin

Nebyl to Němec ale Rakušan. Naši mladí nemají kde bydlet a budeme řešit středověké primitivy ? Alláh jin zajistí bydlení. To nemusí vůbec nikoho trápit. Jejich válka, jejich věc.

Michal
Michal
24 dní

Proč naši předkové za první ani druhé světové války neutíkalo na blízký východ???
Musí si svou zemi vybojovat a ne utíkat za našimi penězi. To je život

Vojtěch
Vojtěch
24 dní

V pořadí další – celkově už asi sedmnáctý – pokus Evropské unie sem k nám nacpat migranty. Takže kvůli tomu, že jsme se Američany nechali vtáhnout do okupace cizí země, máme zaplatit ještě tím, že přijmeme stovky potenciálně podezřelých migrantů, ano ? To fakt nevymyslíš… Přijetí tisíců běženců mají v plánu bartošovští Piráti, že ? Je jedině na nás, zdali jim to dovolíme. Za pár týdnů jsou volby.

Novák
Novák
23 dní
Reply to  Vojtěch

Proto je potřeba volit hlavně SPD která je více než 4 roky tvrdě proti přijímání ekonomických parazitu v Evropě ! Je potřeba aby SPD potvrdila toho černého koně ve volbách a zíakala minimalně 13% a tím i místo ve vládě společně s ANO a mohla tak více prosazovat svuj program !!

helena-kr
helena-kr
24 dní

je čas opustit EU a obnovit pohraniční stráž klidně i s ostnatým dráten .

vladimír vesecký
vladimír vesecký
24 dní
Reply to  helena-kr

A kdo by měl k nové Border Patrol jako nastoupit ?? Těch 2500 misionářů, kteří jsou pořád v koloběhu různých “mírových misí”po světě, nebo těch 4-5000 aktivních záložáků, kteří ta cvičení berou jako odpočinek na pionýrském táboře po namáhavé manažérské práci ??Dnešní mamánci dnes bez nového mobilu, gelu na šišku, marjány a nové kérky nedají ani ránu ?? Vždyť by se bez GPS v mobilu ztratili i v lese Řáholci u Jičína. Bohužel, lidi nejsou a nebudou, spíše ještě víc absolventů různých, naprosto zbytečných studií humanitních oborů, kteří se budou v ziskovkách starat o přísun dalších mohamedánských …..!! Takže nám zbývá už jenom selfdefence (každý ať chrání svoji rodinu a sebe až do konce).

helena-kr
helena-kr
23 dní

třeba ti zbyteční absolventi a jiní příživníci alespoň by byli užiteční

Novák
Novák
23 dní
Reply to  helena-kr

Na vybudování alespoň částečně zabezpečené hranice ( 4 metrové dvojité ploty + strážní věže) potřebujete nemalé prostředky + by jste musela najíd – vycvičit a měsíčně platit minimalně dalších 6-7 tis. vojáku na ostrahu hranic + by musela být spřisněna kontrola na klasických hraničních přechodech ☹ To asi neklapne ! Ale je potřeba všude v Evropě v daleko většim počtu volit výrazně PROTImigrantské strany a hnutí které budou prosazovat větší ochranu státních hranic a ukončení přijímání migrantu !!!

helena-kr
helena-kr
23 dní
Reply to  Novák

komunisti to zvládli asi nekradli jako dnešní prý demokraté

Milan
Milan
24 dní

A co USA? Tam jsou větší možnosti pro realizaci. V ČR není místo pro nefakčenka.

Jaroslav
Jaroslav
24 dní

Opravdu “dobrej”nápad,zase nikým nevolená čuza káže,no dobře už je jasná volba,nemám tě rád ale hodím ti to Okamuro

Novák
Novák
24 dní

Trhni si nohou ty mladší vydání šilené Merkel !!! Ani jednoho do Evropy !!! Všude na hranicích statu EU od jížní hranice Špaňalska Francie Rakouska přes Maďarsko Slovensko Polsko vybudovat 6 metru široké příkopy 6 metru vysoké zdi-či ploty + po 50 metrech strážní věže s těžkými kulomety a 600 ostrými náboji !!! Tak se konečně musí bránit Evropa !!! STOP VPOUŠTĚNÍ ….. DO EVROPY !!! Volte SPD stranu která více než 4 roky tvrdě odmítá migraci a živení …… v Čr !!!

Anna
Anna
24 dní
Reply to  Novák

Není jen SPD která migranty odmítá,ale budiž.

Kamil
Kamil
24 dní
Reply to  Anna

Ale SPD (dříve Okamurův Úsvit) je jediná parlamentní strana, která odmítá migranty po celou dobu už od roku 2014…

Tedy od doby, kdy ještě i Babiš říkal, jak by se nám migranti ze Sýrie skvěle hodili do fabrik a v době, kdy Bartoš tvrdíval, že by mu nevadila muslimská Evropa a bylo to dokonce pár let před tím, než je šel ještě Bartoš vítat na akci “uprchlíci vítejte”.

Takže jedinej Okamura a jeho SPD mají konzistentní názor na migraci už 7 let! A nemění názor podle toho, co se hodí.

V tomto budu prostě raději věřit někomu, kdo před migrací varoval ještě před vypuknutím migrační krize v roce 2015 než někomu, co otočil před volbama.

Jarda
Jarda
24 dní
Reply to  Kamil

Tentokrát budu volit SPD. Líbí se mi jejich volební program. A pravda je také taková, pokud budou mít tolik hlasů, že se dostanou do vlády, tak se ho budou snažit naplnovat. Tak jako ted se jim občas daří i když jsou v opozici.

Novák
Novák
23 dní
Reply to  Jarda

Přesně tak ! Je potřeba aby SPD získala minimalně 13% hlasu a byla silný partner ve vládě spolu s ANO a mohla prosazovat hlavně protimigrantskou politiku a politiku v zájmu slušných občanu Čr !!!

Martin Vaněk
Martin Vaněk
24 dní
Reply to  Anna

Jmenujte jednu další…

Franta
Franta
24 dní

Ty lejno, ať si ty mohamedány vezme emerika s bidetem.

Anna
Anna
24 dní
Reply to  Franta

Chcete tady žít?Musíte žít podle našich pravidel.Žádné zahalené ženy atp.Pokud chcete žít jako muslim,tak jedině ve své zemi.Kolik migrantů by bylo ochotno se přizpůsobit?Žádný

Rybička
Rybička
24 dní

Vypadá to,že většina národa na rozdíl od roku 2015 už ví co znamená přijímát migranty i když všechna negativa o nich jsou pečlivě utajovávána a okecáváním vyvracována.Přesto co proniklo do světa našim chytrým lidem stačí natolik, aby si u voleb dali pozor .Také si jistě pamatuji které strany a osobnosti v minulých letech byly vždy a jasně protimigrační, ale také i jejich poslanci v EU parlamentu.

Jiri
Jiri
23 dní
Reply to  Rybička

Například Gregorova za piráty dobrá vitacka

JARDA
JARDA
24 dní

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzývá státy, které měly v Afghánistánu své vojáky, aby začaly dobrovolně přijímat uprchlíky. Její slova tak míří i na Česko, které se v zemi také vojensky angažovalo.
Jak se zdá, ten kdo posílal do Afganistáni žoldáky musí nést následky . Jedna chytračka odchází , a druhá se dere na povrch. Německo je dost velké , tak ať si je nechá. Dobře se vyjádřil pan Zahradil.
My pro ně tady místo nemáme, my je sem nepustíme,” Ursula von der Leyenová poničila jako ministryně obrany Bundeswehr , a rozloží i EU. Bůh ji žehnej.

Jeník
Jeník
24 dní

+Pokud má někdo přijmout masu uprchlíků z Afghánistánu, pak je to Británie, která tuto zemi kdysi kolonizovala i Rusko (SSSR), který do ní provedl nesmyslnou invazi a pak musel odtáhnout. My jsme správně přijali pár desítek afghánských spolupracovníků, ale další tisíce nemůžeme k nám dovézt a starat se o ně. Do toho hrozí i další šíření a léčení tisíců příchozích nakažených covidem.

Anna
Anna
24 dní

Už jsem z toho neustálého nucení abychom přijali uprchlíky unavená.Už mě to nebaví.Jsme suverénní stát a ne vazalové.Nejdřív nám vnucovali dědu Mráze,potom Santu a teď je hrozba největší.Jestli sem potáhnou muslimové tímto tempem,tak přijdeme o Ježíška a Vánoce úplně.

mhad
mhad
24 dní

O uprchlíky by se měli postarat hlavní autoři současného stavu co si tam i jinde hrají na pány světa. Chtěli mít tenkrát svůj vliv v zemi blízko Rusů tak ať si škodu co vyrobili napraví. Pro naše přisluhovače by to mělo být poučení, že nemáme lézt kam nejsme zváni a nesloužit zájmům strýčka Sama

64
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x