Muži na pánské záchody a ženy na dámské záchody? Podle Piráta Navrkala to není tak jednoznačné

frantisek navrkal
Pirátský poslanec František Navrkal
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek10. 7. 2021

Že by muži měli chodit na pánské záchody a ženy na dámské záchody? Nad tím by se asi mnoho lidí nepozastavilo. Pirátský poslanec František Navrkal však takto jasno nemá, podle něj jde o subjektivní pocit a současný systém záchodů podle něj nerespektuje pocity trans lidí.

Výživnou diskuzi o záchodech rozpoutal prvotně na Twitteru poslanec ANO Patrik Nacher, který okomentoval článek o transgender osobě, která se v Los Angeles obnažovala před malými holčičkami na dámských záchodech. Tématu se hned chytla šéfka Mladého Pirátstva Georgia Hejduková, která byla dříve muž.

Do debaty se následně zapojil i uživatel Jan, který napsal, že je podle něj normální, když muži chodí na pánský záchod a ženy zase na dámský. Pirátský poslanec František Navrkal však takto jasno nemá, podle něj jde o subjektivní pocit, protože léta používaný systém pánských a dámských záchodů podle něj nerespektuje pocity trans lidí.

“Zaměňujete genderovou identitu a biologické pohlaví. Na prvouku možná moc komplikované téma,” poučoval Pirát uživatele o rozdílu genderu a pohlaví.

Je pěkné, že Piráti vnímají pocity trans lidí, které mohou být různorodé, ale co takový pocit ženy nebo mladé dívky, když na dámský záchod vstoupí muž, který o sobě prohlašuje, že je trans žena? Na to narážel i Jan v jedné další odpovědi.

Pochopení pro Navrkalovu polemiku o pohlaví a genderech neměl ani diskutující Matěj.

O trans lidi se Piráti v poslední době starají opravdu dost, nedávno například Pirátský poslanec Profant žádal i odstranění pohlaví z občanek z důvodu diskriminace trans a nebinárních lidí, pro které má být současný údaj muž/žena nedostatečný.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
35 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Zfloyd
Zfloyd
16 dní

kdysi to byla zajímavá strana , ale vybarvili de do nevolitelnosti

Novák
Novák
17 dní

Piráti jsou daleko větší zlo a verbež než byli komouši v roce 48 !! Snad je v tom to národě 90% normalních slušných lidí s mozkem v hlavě kteři tu to verbež volit nebudou !!

Vlada
Vlada
17 dní

Jen tak dál, víc takových ubohých nápadů a myšlenek a ANO to má v kapse. Za chvíli budou chtít legalizovat pedofilii. Protože dospělej se bude cítit jako dítě a bude si chtít hrát s dětma na doktory. Hnus. Je na čase přestat ustupovat menšinám.

Lasiodora
Lasiodora
18 dní

No právě, pane Navrkale, jsem moc ráda, že poukazujete na záměnu biologického pohlaví a genderovou identitu (“Zaměňujete genderovou identitu a biologické pohlaví.). WC přece slouží k úlevě biologické potřeby, takže, i podle vaší logiky, se v tomto řiďme biologickým pohlavím. Zajisté se mnou souhlasíte, sám tímto směrem uvažujete. A má-li nějaký týpek pocit, že je trans žena, tak at se na pánském wc zavře do kabinky, aby mu ten jeho…nějaký chlapík neočumoval a on se pak necítil “nepatřičně”;-)

Eva
Eva
20 dní

Děláte bouři ve sklenici vody. V každé politické straně či uskupení se najdou lidé s extrémními názory, ale ti politiku v demokracii nedělají sami. zřejmě je pro vás volba koblih lepší variantou. Nebo že by SPD?

Martin Vaněk
Martin Vaněk
21 dní

Volte tu pirátskou svoloč, a do roka tuhle zemi nepoznáte…

Novák
Novák
17 dní
Reply to  Martin Vaněk

Do roka by zde byla válka v ulicích mezi těmi fetkami spojené s Antifou a zbytku normalních občanu té to země !!

Silesian
Silesian
21 dní

Velebnosti …už to vypuklo !!!!! Piráti jsou nejsilnější ” pátá kolona ” těch bláznů z Mordoru (pro neznalé z Bruselu …), a tohle má převzít zodpovědnost za stát ????
No,holt poslední zhasne …

Novák
Novák
17 dní
Reply to  Silesian

Ne je třeba jíd k volbám a dát hlas 1 ze stran – Ano Spd Přisaha Čssd !

Jana
Jana
23 dní

Samy kraviny…se řeší..

Jaroslav Hák
Jaroslav Hák
23 dní

A tito m….. by chtěli řídit naši zemi. Děs,Běs.

Stanislava
Stanislava
23 dní

… hlídáme aby se trans ,gay, jiné barvy pleti, všechny možné menšiny necítili ohrožené, utlačované, méněcenné, zajímá dnes ještě někoho jak se cítí docela obyčejný bílý člověk 🤷🏼‍♀️…

Vlada
Vlada
17 dní
Reply to  Stanislava

To nikoho nezajímá. Obyčejný bílý člověk už je minulost. Přichází Nová doba.

Novák
Novák
17 dní
Reply to  Vlada

Tem obyčejný bílý člověk je jim jen dobrý na to aby na ně pracoval !

Petr
Petr
23 dní

Hrůza tento pírátskej ksindl.

Novák
Novák
17 dní
Reply to  Petr

Je potřeba proti nim každý den bojovat !!! Nesmí získat s těmi jejich děv…. z hnutí Stan ani 20% hlasu !

Martin
Martin
23 dní

Zatím je zde řeč o toaletách, ještě přijdou na řadu sprchy. To bude najednou mužů, co se cítí jako ženy, jen aby se mohli jít podívat. A pochopitelně i naopak, i ženy se rády mrknout

Vlada
Vlada
17 dní
Reply to  Martin

Ještě by jim mohli udělat extra pruh na silnicích.

josef
josef
23 dní

Respektoval by poslanec Nevrkal od někoho flákanec ?

Josef schalk
Josef schalk
23 dní

dobrý večer nezdá se vám nebezpečné že lidi kteří řeší takové hovadiny by měli rozhodovat o osudech lidí v tomto státu?? mně osobně je jedno koho potkám na veřejném h…..

Novák
Novák
23 dní

Kdy již pochopí normální slušní lidé s mozkem v hlavě že ultra levičáci feťáci vítači migrošu zastánci anarchistu z Antify a strany Zelení – zastánci přijeti Eura lezení Bruselu do řitě- zdražování parkovacích mist a Mhd – vytvoření tak zvaných šleháren pro feťáky- oslovování Rodič1 Rodič2 místo máma táta PIRÁTI+ jejich podrž tašky STAN jsou katastrofou pro Český stát tak jako byli komouši v roce1948 a měli by být NEVOLITELNÍ !!

Dakota
Dakota
23 dní

Hmmm….a ti Piráti jsou ještě strana, nebo už sekta?

nováková
nováková
23 dní

Já ctím pocity transgender lidí,ale já mám také pocity,o které se nezajímá nikdo.nejsme si snad rovni?

Jindřich
Jindřich
23 dní

Dělá se mi nevolno od žaludku, ti piráti jsou totální šílenci.

Ivan Holý
Ivan Holý
23 dní

Tahle pirátská hrůza je nevolitelná!!!

Láďa
Láďa
23 dní

Já asi blbě čtu nebo ne?

Stanislava
Stanislava
23 dní
Reply to  Láďa

… mám stejný pocit, že asi neumím číst, nebo ač nejsem tak stará nerozumím dnešnímu světu…

helena-kr
helena-kr
24 dní

pirátský hnus se nedá ani slušně komentovat

Novák
Novák
23 dní
Reply to  helena-kr

Neznám nikoho a to jsem z Prahy kdo by ten to Pirátský ksindl volil !!! Nevěřím že je zde 14% idiotu co volí Piráty a dalších 6% co volí jejich podrž tašky hnutí Stan !!

Fico
Fico
24 dní

A to jsme si před 20 lety dělali srandu z háku na nohu u pisoáru. 😀

JARDA
JARDA
24 dní

Nevím co kdo tomu pirátovi navrkal , ale takových nápadů mají Piráti hafo. Jistě by se našli nějací úchylové a úchylky, kteří by se rádi podívali..

lubajs
lubajs
24 dní

Piráti nám pomalinku naznačují, čeho se dočkáme, pokud vyhrají volby. Stačí si jen poskládat střípky, co kdo z Pirátů řekl a dostanete ucelenou mozaiku jejich názorů. Začnou tu prosazovat stejné progresivní nesmysly jako vidíme na bláznivém západě, počínaje šílenou politickou korektností a všudypřítomnou cenzurou veškerých jiných názorů, než těch správných. Dále bychom se mohli těšit na podporu multikulturalismu a vnucování nám za sousedy migranty z jiných kultur. Samozřejmě můžeme čekat neomarxistické experimenty s nepodmíněným příjmem, uvalování dalších daní na soukromý majetek a jeho vynucené sdílení s nemajetnými. Ultralevicové agendy LGBT, gender, trans, to už je takovou třešničkou na dortu.

Novák
Novák
23 dní
Reply to  lubajs

Proto všichni slušní normální lidé musíme v rámci zákona dělat vše aby ten to Pirátský ksindl spolu s hnutím Stan nezískali ani 20% hlasu !!! Ty to 2 strany jsou větší zlo a nebezpečí než komouši v roce 1948 !!!

Josef Mašek
Josef Mašek
24 dní

…no kdejakej pedofil by rád na hajzlíky chodil i s malými dětmi…a Navrkalovi z té myšlenky společných hajzlíků asi vrká v pytlíku

Edgar cayse
Edgar cayse
24 dní

obcane PROSIM vas ZNOVU nevolit tohle prece normalni clovek s mozkem ani nemuze vypustit z ust ??? §§ nebo jo zena jde na zenskej chlap na chlapskej co je na tom k diveni ci vymysleni tak to bylo a doufam , ze i bude !!!!!!pokud se nekdo citi jako vagina ci penis tak at se nech vysetrit – dekuji za zverejneni .

35
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x