Muži na pánské záchody a ženy na dámské záchody? Podle Piráta Navrkala to není tak jednoznačné

frantisek navrkal
Pirátský poslanec František Navrkal
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek10. 7. 2021

Že by muži měli chodit na pánské záchody a ženy na dámské záchody? Nad tím by se asi mnoho lidí nepozastavilo. Pirátský poslanec František Navrkal však takto jasno nemá, podle něj jde o subjektivní pocit a současný systém záchodů podle něj nerespektuje pocity trans lidí.

reklama

Výživnou diskuzi o záchodech rozpoutal prvotně na Twitteru poslanec ANO Patrik Nacher, který okomentoval článek o transgender osobě, která se v Los Angeles obnažovala před malými holčičkami na dámských záchodech. Tématu se hned chytla šéfka Mladého Pirátstva Georgia Hejduková, která byla dříve muž.

Do debaty se následně zapojil i uživatel Jan, který napsal, že je podle něj normální, když muži chodí na pánský záchod a ženy zase na dámský. Pirátský poslanec František Navrkal však takto jasno nemá, podle něj jde o subjektivní pocit, protože léta používaný systém pánských a dámských záchodů podle něj nerespektuje pocity trans lidí.

“Zaměňujete genderovou identitu a biologické pohlaví. Na prvouku možná moc komplikované téma,” poučoval Pirát uživatele o rozdílu genderu a pohlaví.

Je pěkné, že Piráti vnímají pocity trans lidí, které mohou být různorodé, ale co takový pocit ženy nebo mladé dívky, když na dámský záchod vstoupí muž, který o sobě prohlašuje, že je trans žena? Na to narážel i Jan v jedné další odpovědi.

Pochopení pro Navrkalovu polemiku o pohlaví a genderech neměl ani diskutující Matěj.

O trans lidi se Piráti v poslední době starají opravdu dost, nedávno například Pirátský poslanec Profant žádal i odstranění pohlaví z občanek z důvodu diskriminace trans a nebinárních lidí, pro které má být současný údaj muž/žena nedostatečný.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
34 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Zfloyd
Zfloyd
1 rok

kdysi to byla zajímavá strana , ale vybarvili de do nevolitelnosti

Novák
Novák
1 rok

Piráti jsou daleko větší zlo a verbež než byli komouši v roce 48 !! Snad je v tom to národě 90% normalních slušných lidí s mozkem v hlavě kteři tu to verbež volit nebudou !!

Vlada
Vlada
1 rok

Jen tak dál, víc takových ubohých nápadů a myšlenek a ANO to má v kapse. Za chvíli budou chtít legalizovat pedofilii. Protože dospělej se bude cítit jako dítě a bude si chtít hrát s dětma na doktory. Hnus. Je na čase přestat ustupovat menšinám.

Lasiodora
Lasiodora
1 rok

No právě, pane Navrkale, jsem moc ráda, že poukazujete na záměnu biologického pohlaví a genderovou identitu (“Zaměňujete genderovou identitu a biologické pohlaví.). WC přece slouží k úlevě biologické potřeby, takže, i podle vaší logiky, se v tomto řiďme biologickým pohlavím. Zajisté se mnou souhlasíte, sám tímto směrem uvažujete. A má-li nějaký týpek pocit, že je trans žena, tak at se na pánském wc zavře do kabinky, aby mu ten jeho…nějaký chlapík neočumoval a on se pak necítil “nepatřičně”;-)

Eva
Eva
1 rok

Děláte bouři ve sklenici vody. V každé politické straně či uskupení se najdou lidé s extrémními názory, ale ti politiku v demokracii nedělají sami. zřejmě je pro vás volba koblih lepší variantou. Nebo že by SPD?

Martin Vaněk
Martin Vaněk
1 rok

Volte tu pirátskou svoloč, a do roka tuhle zemi nepoznáte…

Novák
Novák
1 rok
Reply to  Martin Vaněk

Do roka by zde byla válka v ulicích mezi těmi fetkami spojené s Antifou a zbytku normalních občanu té to země !!

reklama
34
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x