Babiš utrpěl debakl. Debata kandidátů na premiéra má nečekaného vítěze

babis premier
Premiér utrpěl v debatě na Primě debakl
Foto: Martin Strachoň / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek26. 9. 2021

V neděli odvysílala CNN Prima News debatu kandidátů na premiéra, jejichž strany či uskupení se umísťují v průzkumech do osmého místa. Debata přinesla debakl současného premiéra Babiše a také velmi nečekaného vítěze, protože vyhrál politik, který vlastně ani na premiéra neaspiruje.

reklama

Výsledky ankety ke konci pořadu byly opravdu překvapivé. Debatu totiž vyhrál předseda Starostů Vít Rakušan, kteří tvoří koalici s Piráty, se ziskem 33,1 procent, avšak na premiéra místo něj z koalice kandiduje lídr Pirátů Ivan Bartoš. Tento úspěch možná napoví, zda by koalice neměla kandidáta na premiéra nakonec vyměnit.

Za ním se umístil v současnosti největší Babišův vyzyvatel o post premiéra Petr Fiala z koalice Spolu s 31,8 procenty, pro kterého však může být druhé místo nakonec i neúspěch. Až za oběma lídry koalic skončil na třetím místě Andrej Babiš, který obdržel pouze 11,6 procent hlasů diváků, což je pro současného premiéra jednoduše debakl.

Dalším překvapením bylo slušné umístění Zuzany Majerové Zahradníkové z uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS), které v průzkumech nepřekračuje pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Lídryně uskupení TSS však skončila v debatě na čtvrté pozici a mohla se těšit z podpory 8,1 % procent, což však nebyl její jediný úspěch.

Na páté příčce se poté umístil předseda SPD Tomio Okamura s 5,8 procenty, kterého následoval na šestém místě Robert Šlachta z Přísahy a ziskem 4,9 procent.

Až za nimi na předposlední pozici skončil ministr vnitra Jan Hamáček. Předseda ČSSD od diváků obdržel pouze 3,6 procent, což je výrazně horší výsledek než před týdnem v debatě o migraci, kde se o popral o vítězství s předsedou SPD.

Jako poslední skončil předseda KSČM Vojtěch Filip s 1 procentem. Je dost možné, že i tento nicotný výsledek předznamenává přání mnohých, že komunisté už nebudou součástí příští Poslanecké sněmovny.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x