Pirát Profant: Sněmovna je plná bílých páprdů koketujících s fašismem. Jeho vyjádření se nelíbí ani Kalouskovi

poslanec ondrej profant
Pirátský poslanec Ondřej Profant
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Radek Polívka7. 8. 2021

Při debatě o manželství pro všechny, která probíhala v rámci festivalu Prague Pride, se Pirátský poslanec Ondřej Profant dopustil radikálních výroků na adresu poslaneckých kolegů. Podle něj je totiž Poslanecká sněmovna plná konzervativních bílých páprdů a velká část z nich prý inklinuje k fašismu.

reklama

V uvedené debatě poslanec odpovídal na otázku, co udělat, aby se urychlil legislativní proces pro schválení šnatků homosexuálů. “Problém je zcela jednoduchý. Sněmovna je plná konzervativních bílých páprdů a velká část inklinuje k fašismu. V této situaci je to prosazovat docela těžké. A kdo tomu nevěříte, tak se podívejte na projednávání prvního čtení manželství pro všechny,” řekl Profant v debatě.

Jeho výrok pobouřil i bývalého poslance TOP 09 Miroslava Kalouska, který zareagoval na svém Twitteru. “Jsou tam i vypjaté postoje, ale nikdo opravdu neinklinuje k fašismu. Pan Profant si nevidí do úst,” napsal Kalousek.

Profantovi se nelíbí, že velká část Poslanecké sněmovny v podstatě sabotovala přijetí zákona o svatbách pro všechny. Sněmovna totiž sice nedávno prohlasovala sňatky homosexuálů v prvním čtením hlasy poslanců ANO, Pirátů, KSČM, ČSSD, TOP 09 a STAN, je ale téměř jisté, že zákon ve své finální podobě nebude do konce funkčního období schválen. Po volbách tedy bude muset legislativní proces začít úplně od znova.

Výrok Pirátského poslance však hraničí s podobným extremismem, který můžeme vidět například v USA u radikálního křídla Demokratické strany. Není to však zdaleka první skandální výrok člena Pirátské strany.

Podobné výroky jsou také vysoce pravděpodobně důvodem, proč Piráti ztrácejí voliče nejvíce ze všech stran.

Poslanec Profant na sebe nedávno strhl mediální pozornost i při projednávání novely zákona o občanských průkazech, kdy prosazoval odstranění pohlaví z občanek z důvodu, že současný stav diskriminuje trans a nebinární osoby.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
2 let

Profant dostál svému příjmení a dokonale se zprofanoval před národem…Piráti jdou ke dnu…

Jindra
Jindra
2 let

Už to nehul, dopadneš jak tvůj předseda, ten taky už neví co mluví!

Otto
Otto
2 let

Profant je svazák. Chce být z té sebranky nejsvazáčtější, aby na něho zbylo nějaké teplé místečko. Sám je běloch a vykládá takové sebemrskačské hlouposti. Za to ho mají běloši volit?

Kalousek není tak hloupý, aby dráždil voliče před volbami. Ale prosazuje v podstatě totéž jako Piráti. Protože také chce být v EU. Ta se nebude ptát, zda má být zelená bída podle TOP09 nebo podle Pirátů. EU pošle směrnici a nikdo z nich ani necekne.

Kalousek se dnes přiživil na tuposti Profanta, svého eurohujerského souputníka. Předtím zas na duševně nemocném synovi Babiše (další proevropský). Je to pěkná hyena.

helena-kr
helena-kr
2 let

coby bílá hetero majitelka nemovitosti a co nehůř důchodce jsem podle pirátů nepřítel státu rasista fašista a příživník

Jakub
Jakub
2 let

Doporučuji názor . Bohdalové. Lépe to asi vyztihnout nelze.

reklama
5
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x