TOP 09 ukončí členství dvěma členům kvůli spojení s obviněným Redlem z kauzy Hlubuček

top logo
Ilustrační snímek
Foto: TOP 09
Autor: Petr Karásek21. 6. 2022

Členové TOP 09 Marek Doležal a Jiří Fremr kvůli kontaktům s Redlem z korupční kauzy Hlubuček ukončí členství ve straně, informovala o tom na svém Twitteru předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová.

reklama

Předsednictvo TOP 09 dnes na svém webu odsoudilo korupční kauzu okolo bývalého pražského politika Petra Hlubučka (dříve STAN) přezdívanou Dozimetr, ve které hrál ústřední roli zlínský podnikatel Michal Redl. Předsednictvo strany zároveň vyzvalo své členy Marka Doležala a Jiřího Fremra k ukončení členství kvůli dřívějším stykům právě s obviněným podnikatelem Redlem.

O tom, že oba členové své členství v TOP 09 ukončí, informovala na svém Twitteru později šéfka strany. “Jako předsedkyně TOP 09 považuji za nepřípustné, aby se její politici jakkoli stýkali s lidmi typu Michala Redla. Předsednictvo strany jednání Marka Doležala a Jiřího Fremra odsoudilo a oba ukončí členství ve straně a rezignují na veřejné funkce,” napsala zde Markéta Pekarová Adamová.

Styky s obviněným podnikatelem Redlem už stály hlavu ministra školství Petra Gazdíka (STAN). Europoslanec Stanislav Polčák kvůli stejnému problému vyvodil odpovědnost tím, že pozastavil členství v hnutí STAN.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x