Vzdal se Pirát Bartoš snu o postu premiéra? Premiérské debaty se totiž účastnil místo něho Rakušan

Glosa
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
bartos ivan
Dosavadní kandidát PirStan na premiéra Ivan Bartoš
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Simona Dvořáčková27. 9. 2021

Za koalici Pirátů a Starostů se debaty s názvem Česko hledá premiéra na obrazovkách CNN Prima News účastnil šéf Starostů Vít Rakušan a nikoliv oficiální lídr koalice Pirát Ivan Bartoš. Vzdal se snad Ivan Bartoš svého snu?

reklama

Vít Rakušan v premiérské debatě zazářil, když u diváků porazil nejen současného premiéra Babiše, ale i kandidáta koalice Spolu Petra Fialu.

Na absenci Bartoše však narážel v debatě i premiér Babiš. “Kdo z vás je tedy lídr? Hodíte si snad s Bartošem mincí o to, kdo bude premiérem?” vpálil Rakušanovi současný premiér.

Úspěch Rakušana však může výrazně srazit ambice Pirátského lídra Bartoše, který si doposud při úspěchu koalice pomýšlel na post premiéra. Šéf Pirátů byl dokonce na konci června jako lídr opozice už i na návštěvě v Bruselu.

Kdyby koalice ve volbách dokázala porazit alespoň koalici Spolu, může reálně o premiérské pozici uvažovat. Otázkou je, zda by koalice v takovém případě nakonec k premiérskému křeslu nevyslala přeci jen šéfa Starostů, protože Ivan Bartoš je podle agentury Median nepřijatelný jako premiér pro 67 procent občanů.

Mnohým občanům pravděpodobně vadí kontroverzní minulost Ivana Bartoše a některé jeho skandální výroky či otočky.

Příští premiérskou debatu, která má být soubojem třech hlavních kandidátů, má CNN Prima News naplánovanou na 3. října. Uvidíme tedy, zda koalice Pirátů a Starostů vyšle proti soupeřům Ivana Bartoše, anebo zda šéf Pirátů definitivně předal štafetu Rakušanovi.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x