Ministerstvo práce a sociálních věcí asi nikdo nechce. Post odmítla už třetí kandidátka z pětikoalice

kandidatky na ministerstvo prace
Současná ministryně J. Maláčová s M. P. Adamovou a O. Richterovou
Foto: Twitter Jany Maláčové
Autor: Radek Polívka9. 11. 2021

Ministerstvo práce a sociálních věcí patří se svým obřím rozpočtem k nejnáročnějším ministerstvům. Po kritizované Janě Maláčové z ČSSD se však do jejího čela z budoucí vládní pětikoalice rozhodně nikdo nehrne.

reklama

Nejprve post ministryně práce odmítly šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a Pirátka Olga Richterová, které hojně kritizovaly právě úřadování Jany Maláčové. Nyní vedení resortu odmítla i senátorka Šárka Jelínková z KDU-ČSL.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se podle vlastních slov v nedělní Partii Terezie Tománkové na vedení ministerstva práce a sociálních věcí připravovala 8 let. “Celých 8 let jsem se připravovala na vedení ministerstva práce a sociálních věcí, této oblasti opravdu rozumím, ale tento post si v rámci koalice Spolu přála obsadit KDU-ČSL a já jsem se rozhodla jim ustoupit,” vysvětlila v pořadu. Nakonec tak vzala zavděk post předsedkyně Poslanecké sněmovny, o čemž budou poslanci hlasovat zítra v rámci pokračování ustavující schůze.

Další favoritkou, která se před volbami profilovala jako žhavá kandidátka na tento post, byla Olga Richterová z Pirátské strany. Ta to však odmítla z osobních důvodů. Místo toho získala rovněž nominaci do vedení Sněmovny, kde by se měla stát místopředsedkyní.

Poté, co pětikoalice odhalila, že post definitivně obsadí kandidát KDU-ČSL, byla velkou adeptkou na řízení ministerstva s největším rozpočtem lidovecká senátorka Šárka Jelínková. Ta vedení resortu ale odmítla zase kvůli tomu, že by to měla z Moravy do Prahy daleko.

Nechtěné ministerstvo práce a sociálních věcí by tak mohl podle informací Novinek nakonec převzít muž, a to šéf lidovců Marian Jurečka, se kterým se počítalo spíše na ministerstvo zemědělství, které vedl již v letech 2014 až 2017 ve vládě Bohuslava Sobotky.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x