Ruská zpěvačka baví internet. Ve své písni oslavuje rubl jako zlato

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
zpevacka mashany
Ruská zpěvačka Mashany, která baví internet
Foto: Mashany Music
Autor: Simona Dvořáčková13. 5. 2023

Ruská zpěvačka Mashany se stala na internetu populární díky písni, ve které žádá ruského prezidenta Putina o zvýšení hodnoty rublu na úroveň dolaru. Tato píseň se od začátku války na Ukrajině šíří po sítích a poutá pozornost posluchačů. Šéfovi Kremlu se tuto prosbu zřejmě jen tak splnit nepodaří vzhledem k současné pro Rusko nepříznivé situaci.

reklama

V pomyslném dopisu žádá zpěvačka ruského prezidenta prostřednictvím své písně o zrovnoprávnění rublu a dolaru. “Zřekněme se šéfe této cizácké valuty a zůstane nám pouze rubl,” burcuje zpěvačka směrem k Putinovi.

I dále je to dobré. “Tak pojďme šéfe, vyřešíme to spolu. Uděláme z ruského rublu zlatou valutu. A ‚zelené papírky‘ posbíráme a vrátíme zpět na recyklaci papíru,” zní v kontextu dnešní reality naprosto směšně. Některé texty prostě zrají jako víno.

Ale to není všechno. Píseň má i refrén, který ještě zdůrazňuje absurditu celé situace. “Platím za dolar jeden rubl, a ani kopějku navíc. Chci dolar za jeden rubl a i to je moc,” zpívá nadšeně Mashany nehledě na tehdejší a už vůbec ne dnešní realitu.

Nejblíže k vyrovnání hodnoty rublu a dolaru přitom bylo Rusko za posledních 20 let v roce 2008, kdy činila hodnota rublu 0,042 dolarů. I přesto byl tento kurz daleko od zpěvaččina přání, aby kurz dosáhl poměru 1 ku 1.

Dnes je kurz rublu, který sráží sankce, pouhých 0,013 dolarů. Jestli je tedy dnes něco hodné recyklace papíru, je to spíš zpěvačkou tolik oslavovaný rubl než dolar. Sny Mashany o silném rublu se díky Putinově válčení očividně rozplývají jako pára nad hrncem.

Tuto bizarní píseň si můžete poslechnout přímo zde prostřednictvím přiloženého hudebního videoklipu. Zaručujeme, že se budete náramně bavit.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x