Vtipálci ukazují, jak měla ve skutečnosti vypadat vojenská přehlídka v Moskvě

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
prehlidka v moskve
Vojenská předhlídka v Moskvě před pár lety
Foto: Presidential Exec. Office of Russia / Creative Commons / CC BY 4.0
Autor: Simona Dvořáčková9. 5. 2023

Oslavy Dne vítězství 9. května v Moskvě jsou letos poznamenány nezdarem ruských vojenských operací na Ukrajině, které se táhnou už více než rok. Vojenská přehlídka na Rudém náměstí, která je každoroční součástí oslav, se tak koná v poněkud napjaté atmosféře.

reklama

A lidé na internetu si tuto situaci nenechávají ujít a přicházejí s humornými komentáři a obrazy. Jeden z nich v podobě krátkého videa se objevil na Twitteru a představuje, jak měla podle vtipálků ve skutečnosti tato vojenská přehlídka vypadat.

Video, které se stalo virálním, zobrazuje vojáky s vlajkou, na níž je zobrazen poloviční hákový kříž vytvořený ze znaku Z. Tento symbol symbolizuje propagandu ruské armády.

Místo zbraní pak vojáci nesou televize, koberce a vysavače. Na obrněných vozech jsou dále vidět pračky, sporáky a ledničky, což odkazuje na rabování ruských vojáků v ukrajinských domácnostech. Dokonce i vojenské vrtulníky přepravují kořist zpět do Ruska.

V závěru videa se objevují stíhačky s ukrajinskými modro-žlutými barvami, které přelétávají nad moskevskou přehlídkou. Nakonec následuje výbuch, který symbolizuje nespolehlivost ruské vojenské techniky. Tento humorný pohled na situaci v Rusku ukazuje, jak vnímají lidé na internetu přetrvávající konflikt na Ukrajině.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x